Sėkmingai pradėta Druskininkų savivaldybės studentų rėmimo programa

Spalio mėnesio pabaigoje Druskininkų savivaldybės Taryba patvirtino Studentų rėmimo programą ir Druskininkams reikalingų specialybių sąrašą.

Šiais metais dalyvauti Studentų rėmimo programoje panoro aštuoni pretendentai. Tarybos patvirtinta komisija, kurią sudarė savivaldybės Tarybos, verslo ir švietimo srities atstovai, išanalizavo pateiktus dokumentus bei įvertino paraiškų atitikimą Studentų rėmimo programos kriterijams.

Druskininkų savivaldybės studentų rėmimo programa padės jauniems žmonėms siekti jų užsibrėžtų tikslų moksle ir profesinėje srityje/Asociatyvi nuotrauka

Septyni pretendentai atitiko visus programos kriterijus – su jais lapkričio viduryje jau pasirašytos sutartys.

Vieno pretendento pasirinkta studijų kryptis – slidinėjimo treneris – nebuvo įtraukta į šių metų aktualių profesijų sąrašą. Komisijos siūlymu, ši profesija taip pat turėtų būti įtraukta į aktualių specialybių sąrašą, nes „Snow arena“, plėsdama savo veiklą, bendradarbiauja su mokyklomis, vykdo projektus bendruomenėms.

Kaip sakė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, šiais metais pasirašytos sutartys su studentais, studijuojančiais pagal specialiosios pedagogikos ir logopedijos, ikimokyklinio ugdymo mokytojo ir istorijos mokytojo programas.

Nuo šiol druskininkiečiai, pasirinkę Druskininkams reikalingų specialybių studijų programas, kurias kasmet patvirtins Druskininkų savivaldybės Taryba, turės galimybę studijuoti nemokamai arba gauti stipendiją.

Pasirašius sutartį, Savivaldybė kompensuos apmokėjimą už studijas – iki 2 tūkst. eurų per metus. Jei studentui už studijas mokėti nereikia, tuomet, pasirašius sutartį, Savivaldybė jam kas mėnesį mokės stipendiją. Baigę studijas, absolventai turės įsipareigoti atidirbti Druskininkų savivaldybėje veikiančioje įstaigoje tiek metų, kiek metų jam buvo mokama studijų stipendija arba kompensacija.

Savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius: „Keletą metų svarstėme, kaip paskatinti jaunus žmones, mūsų kraštui reikalingus specialistus po studijų sugrįžti į Druskininkus. Galvodami, kokia turi būti studentų rėmimo programa, norėjome studijuojantiems jaunuoliams suteikti kuo daugiau galimybių.

Todėl finansuojamos studijos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Pasirašant sutartį, nebūtinai reikia žinoti savo darbdavį – jį susirasti galima ir studijuojant, o dirbti galima ne tik viešame, bet ir privačiame sektoriuje. Kalbant apie profesijas, kurios yra reikalingiausios, tai šiuo metu didžiausią jų poreikį jaučiame švietimo ir sveikatos priežiūros srityse.

Džiaugiamės, kad Savivaldybė gali padėti jauniems žmonėms siekti jų užsibrėžtų tikslų moksle ir profesinėje srityje.“