Druskininkams įteiktas Europos tarybos įvertinimas – Europos ženklas už nepriekaištingą valdymą

Šią savaitę nuotoliniu būdu surengti iškilmingi projekto „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje“ apdovanojimai, kurių metu Druskininkų savivaldybei įteiktas Europos ženklas už nepriekaištingą valdymą. Tokie apdovanojimai Lietuvoje organizuoti pirmą kartą.

Druskininkų savivaldybei įteiktas Europos ženklas už nepriekaištingą valdymą/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

„Didžiuojuosi savo komanda ir druskininkiečiais. Šis apdovanojimas – Jūsų visų nuopelnas! Laikydamas rankose Europos ženklą už nepriekaištingą valdymą, suprantu, kad einame teisingu keliu ir jaučiu atsakomybę dar labiau stengtis. Nors žinau ne vieną sritį, kuriose dar privalome tobulėti, tačiau neabejoju, kad bendromis pastangomis mums tai pavyks“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Atliekant etaloninį gerojo valdymo vertinimą, savo iniciatyva pasiryžo įsivertinti 35 savivaldybės. Jos turėjo įvykdyti socialines apklausas ir gauti duomenis, kaip gyventojai, tarybos nariai bei savivaldybės darbuotojai vertina savivaldybės darbo kokybę. Iš viso buvo užpildyta daugiau nei 11 tūkstančių anketų.

Vienas iš svarbiausių projekto tikslų – padėti savivaldybėms suprasti stipriąsias ir silpnąsias puses sprendimų priėmimo proceso ir viešųjų paslaugų teikimo srityje bei paskatinti gyventojus intensyviau dalyvauti savivaldos gyvenime.

Tris mėnesius trukusio tyrimo metu buvo įvertinta, kaip savivaldybės įgyvendina 12 Gerojo valdymo principų:

1. Dalyvavimo, atstovavimo, sąžiningo rinkimų organizavimo

2. Reagavimo

3. Veiksmingumo ir efektyvumo

4. Atvirumo ir skaidrumo

5. Teisėtumo

6. Etiško elgesio

7. Kompetencijos ir gebėjimų

8. Inovacijų ir atvirumo pokyčiams

9. Patvarumo ir ilgalaikės orientacijos

10. Stabilaus finansų valdymo

11. Žmogaus teisių, kultūrinės įvairovės ir socialinės sanglaudos

12. Atskaitomybės

Druskininkų savivaldybės gyventojai, Administracijos darbuotojai ir Tarybos nariai užpildė anonimines anketas, kurios buvo įvertintos pagal Europos Tarybos sudarytą metodiką. Druskininkų savivaldybė ir dar 13 šalies savivaldybių pelnė Europos ženklą už nepriekaištingą valdymą.

Tyrimą atliko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Europos Taryba ir Gerojo valdymo centras prie Europos Tarybos kartu su partneriais – Lietuvos savivaldybių asociacija ir VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centru „Dainava“.