COVID-19 PATIRTYS: Koronavirusą įveikęs druskininkietis: „Niekam nelinkėčiau šios ligos sukeliamų kančių“

Dabar, kai gyvename karantino situacijoje, apie koronavirusą sklando gausybė gandų: kai kas net bando aiškinti, kad tai tas pat, kas sloga ar gripas. Tačiau realybė yra visai kitokia. Šia liga persirgę žmonės įspėja, jog tai labai rimta ir sunki liga, kuri suteikia daug fizinio skausmo, psichologinių nepatogumų ir palieka savo žymę žmogaus organizme ne vienai dienai.

Visai neseniai, vos prieš savaitę iš koronaviruso patalo pakilęs penkiadešimtmetis druskininkietis, vadinkime jį Romu (pavardė redakcijai žinoma,– aut. past.,), sutiko su „Mano Druskininkais“ pasidalinti savo patirtimi, kai akis į akį buvo susidūręs su klastinguoju virusu ir pats patyrė, ką jis reiškia. Vyriškis įspėja, kad tai labai sunki liga ir pataria į ją žiūrėti rimtai.

„Viskas prasidėjo spalio pabaigoje. Vakare staiga iki 39,2 laipsnio pakilo kūno temperatūra ir prasidėjo varginantis kosulys. Kadangi turėjau įtarimų, jog po vieno kontakto su sergančiu COVID-19 galėjau užsikrėsti šia liga, skubiai susisiekiau su šeimos gydytoju ir pasidariau testą. Kitą dieną sužinojau, jog testo rezultatas – teigiamas“, – prisiminė  Romas.

Jis pasakojo, jog visą laiką kankino aštrus kosulys ir niekaip nepavyko sumažinti kūno temperatūros. Paskui prasidėjo klasikiniai koronaviruso sukeltos ligos simptomai – dingo uoslė, skonis, tapo sunku kvėpuoti, tekdavo dvigubai dažniau įkvėpti orą, nei įprastai.

„Naktimis kankindavo kosulys, o paskui prasidėjo įkyrūs skausmai nugaroje, vėliau – „kaulų laužymas“. Tikrai labai bloga savijauta. Labai nemalonu, kai nejauti nei kvapo, nei skonio, valgymas tampa ne malonumu, bet bejausmiu kramtymu. Šeimos gydytojas nukreipė į ligoninę, kad atliktų plaučių nuotrauką. Ten pasakė, jog mato plaučių uždegimo požymius, jaučiausi prastai, vieną parą praleidau Santariškėse“, – pasakojo pašnekovas.

Paklaustas, kokiais medikamentais gydėsi, sirgdamas šia liga, pašnekovas sakė, jog gydytojai išrašė antibiotikų, kuriuos ir vartojo.

Vyriškis pripažino, jog tos dešimt dienų, kai aktyviai sirgo COVID-19 sukelta liga, buvo labai sunkios ir varginančios.

„Kai kas pasakojo, kad ši liga nieko rimta ir nieko baisaus, tačiau mano patirtis tikrai kitokia – tai labai rimta ir grėsminga liga su neprognozuojamomis pasekmėmis“, – sakė Romas.

Jis sakė, jog šia liga persirgo ir jo sutuoktinė, sūnus. Tiesa, jie sirgo šiek tiek lengvesne ligos forma, tačiau iki šiol, nors jau po pasveikimo praėjo kelios savaitės, sūnui vis dar neatsistatė skonio ir kvapo pojūčiai.

Paklaustas, ar jis vis dar jaučiąs ligos pasekmes, Romas teigė, kad kartais pakosti ir kankina dusulys.

„Dabar medikai stebės mano plaučius, ar ten neliko kokių nors negerovių“, – sakė koronavirusą įveikęs vyriškis.

Pašnekovas šmaikštavo, jog po šio gyvenimo įvykio yra ir tam tikros naudos – jis jau nebebijo užsikrėsti COVID -19, taip pat jis yra nepavojingas aplinkiniams, nes persirgo koronaviruso sukelta liga.

„Mieli druskininkiečiai, pasistenkite išvengti šios ligos elkitės atsakingai – saugokite kitus ir save, nes niekam nelinkiu patirti tokių fizinių ir psichologinių kančių, kurias sukėlė COVID–19“, – įspėjo Romas.

„Mano Druskininkai“ Informacija