„Saulės“ mokykloje – tradicinė Padėkų diena

Renata Jaskelevičienė,

„Saulės“ mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Su alinančia vasaros kaitra prasidėjo ilgai lauktas ramybės ir atokvėpio laikmetis mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams. Juk šie mokslo metai buvo kitokie – pabaigti juos teko nuotoliniu būdu! Ir atnešė jie visą šūsnį naujų patirčių: išmokome sėkmingiau naudotis informacinėmis technologijomis, išsiugdėme didesnį savarankiškumą, atsakomybę, plėtojome dalijimosi gerąja patirtimi kultūrą, dialogą su tėvais. Metų pabaigtuvės daugeliui buvo sėkmingos. Gaila tik vieno, kad įvestas karantinas neleido mokiniams realizuoti savęs konkursuose, olimpiadose, sporto varžybose, nes tik dalį jų spėta organizuoti iki kovo mėnesio pabaigos. Tačiau tradicinė Padėkų diena „Nešu saulę Tau į delnus…“ parodė, kad vis dėlto daug spėta padaryti!

Praėjusį trečiadienį „Saulės“ bendruomenės nariai susirinko į aštuntą Padėkų dienos renginį. Tiesa, šįmet jis buvo kiek kuklesnis dalyvių skaičiumi, o salėje sėdintys laikėsi ir mums jau įprasto didesnio atstumo reikalavimo. Renginys sukvietė olimpiadų ir konkursų laureatus, mokinius, kurie mokosi tik dešimtukais, taip pat tuos, kurie šiais mokslo metais padarė didelę asmeninę pažangą. Renginyje viešėjo ir mokinius pasveikinti padėjo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, mero patarėjas Simonas Kazakevičius, Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė ir mokyklos kuratorė Lina Gražulienė, Druskininkų „Lions“ moterų klubo prezidentė Lina Viselgienė bei klubo narė Loreta Baliukonienė.

Šauniausiems mokyklos mokiniams gerų žodžių negailėjęs meras R. Malinauskas įteikė ir atminimo dovanas. Stropuoliai džiaugiasi atminties laikmenomis, kurios pravers mokymosi procese. Na, o mero patarėjas S. Kazakevičius ir šiais metais neatėjo tuščiomis: aktyvaus mokyklos tarybos nario jau antrąjį kartą paskelbta „Asmeninės pažangos“ nominacija atiteko septintokui Gyčiui Bagdanavičiui. Berniukas yra puikus sportininkas, ne kartą mokyklos garbę gynęs Savivaldybės ir Respublikinėse sporto varžybose. Šais metais, po gražios pažinties su Druskininkų bažnyčios klebonu Vaidu Vaišvilu, jis tapo uoliai besidarbuojančiu mokiniu, pajutusiu atsakomybę ir už mokymosi rezultatus – nuotolinio mokymosi etape Gytis buvo kruopštus, atidus, dėmesingas ir mandagus. Metų pažangos nominacijos įteiktos Arnui Sasnauskui, Justinui Balkei, Emilijai Aranauskaitei, Skaistei Pigagaitei, Benui Kondeliauskui, Arūnui Jurkoniui bei Matui Urmanavičiui, kuris tapo ir Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso Druskininkų savivaldybėje nugalėtoju.

Kovo pabaigoje šalyje įvestas karantinas neleido įgyvendinti tam tikrų sumanymų ir planų – nesurengtos sporto varžybos, olimpiadų tolimesni etapai, respublikiniai konkursai. Tačiau per įprasto mokymosi laiką mūsų mokyklos mokiniai spėjo nuraškyti pačias svarbiausias pergales Druskininkų savivaldybės etapuose. Tad į sceną atsiimti apdovanojimų ir dovanų užlipo gausus būrys mokinių: Ugnė Mikelionytė, Ermita Mardosaitė, Gabrielė Kadziauskaitė, Indrė Vaitulevičiūtė, Skaiva Radvilavičiūtė, Justina Janulevičiūtė, Gabija Subačiūtė. Jie – technologijų, geografijos olimpiadų prizininkai, lituanistinių ir dailės konkursų laureatai.

Metai buvo dosnūs. Kaip iš gausybės rago pabiro mokiniai, kurių metiniuose įvertinimuose – tik dešimtukai! Be to, šių mokinių universalumas atsispindi ir įvairiuose konkursuose, varžybose – jie ir dailės, muzikos virtuozai, įdomių pomėgių turintys mokiniai. Tad plojimų negailėjome Ugnei Gaidytei, Evelinai Tamašaitytei, Orestui Zuzevičiui, Ugnei Lesevičiūtei, Šarūnui Giedraičiui, Gustui Lukšiui, Danielei Sobol, Gabrielei Sapežinskaitei, Kamilei Valalytei, Marijai Vaikšnoraitei. Dar trys dešimtukais besipuikuojantys mokiniai buvo apdovanoti ypatingomis dovanomis. Faustui Pauliukui piniginę premiją įsteigė Druskininkų „Lions“ moterų klubas – buvo pastebėtas Fausto muzikinis talentas, jis tapo Druskininkų savivaldybės mokinių meninio skaitymo konkurso III-osios vietos laimėtoju. Gabrielei Balionytei piniginę premiją už puikius mokymosi pasiekimus bei atstovavimą mokyklai sporto varžybose paskyrė mokykla. Dar vienas piniginis prizas, įsteigtas druskininkiečio Dariaus Šavolskio, dirbančio Briuselyje, Europos Gynybos agentūroje, atiteko Ugnei Jurkšaitytei.

Renginio metu buvo padėkota mokyklos draugams – Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos pedagogams, kurių dėka mokyklos koridorius papuošia vaikų darbų parodos. Mokyklos direktorė Ramutė Siliūnienė negailėjo padėkos žodžių tėveliams, padedantiems ugdyti jaunąją kartą, bei mokykloje dirbantiems mokytojams. Tądien iškilmingai buvo atsisveikinta su technologijų mokytoja Gražina Kalesnykaite ir fizinio ugdymo mokytoja Janina Čepaitiene, kurios išugdė didelį būrį asmenybių.

Šventinę nuotaiką renginyje padėjo sukurti šokių mokytojos Birutės Levanaitienės ugdytiniai; muzikinius kūrinius dovanojo gitaristas Gabijus Gelgota, saksofono virtuozai Kamilė Valalytė ir Gytis Radzevičius, smuiku griežė Faustas Pauliukas.

Tikime, kad artėjantys mokslo metai bus įprasti, galėsime įgyvendinti tai, kas liko „už kadro“, bendrauti, nesilaikant saugaus atstumo. Viliamės, kad mums nereikės „slėptis“ už kompiuterio ekrano širmos… Gražios ir sveikos vasaros!

Tradicinė Padėkų diena „Nešu saulę Tau į delnus…“ sukvietė olimpiadų ir konkursų laureatus, mokinius, kurie mokosi tik dešimtukais, taip pat tuos, kurie šiais mokslo metais padarė didelę asmeninę pažangą/„Saulės“ mokyklos archyvo nuotraukos