Jaunuoliai laiką smagiai praleido JUC savęs pažinimo stovykloje

Birželio 15-17 dienomis Druskininkų JUC vasaros veiklų maratonas prasidėjo fantastiška „Savęs pažinimo“ stovykla – nepamirštama ir atradimų kupina kelione. Trys dienos ir dvi naktys – toks trumpas laikas, bet pasiekti pokyčiai ir stovyklos nauda jaunuoliams buvo akivaizdūs. Stovyklos vadovės Aistė Fedaravičiūtė ir Gerda Zubavičienė džiaugiasi, kad dvidešimt Druskininkų savivaldybės jaunuolių sąmoningai priėmė iššūkį sau – stojo į kovą su savo baimėmis, drąsiai kalbėjo apie savo silpnybes bei stiprybes, su dideliu smalsumu mokėsi priimti save ir kitus, spindinčiomis akimis, kupini entuziazmo, priėmė visus jiems mestus iššūkius.

Pirmąją stovyklos dieną jaunuolių laukė vadovų paruošti ir neformalaus ugdymo metodais paremti susipažinimo ir komandos formavimo žaidimai, po pietų su jaunuoliais dirbo lektorius Saulius Bagdonas, įvairių metodų pagalba ugdė pasitikėjimą savimi, jaunuoliai turėjo išeiti iš savo komforto zonos ribų, išdrįsti kalbėti drąsiai ir viešai, nebijoti ne tik emocinio, bet ir fizinio kontakto su kitais žmonėmis, žiūrėti vienas kitam į akis, sakyti komplimentus, betarpiškai bendrauti. Lektorius jaunuolius motyvavo, mokė siekti svajonių ir tikslų, atrasti savo pašaukimą. Vakarą leidome kartu su stalo žaidimų asociacijos „Board Punks“ savanoriu Juliumi.

Antrąją dieną jaunuoliai save pažinti bandė baidarių žygyje, kuriame jų laukė tikras emocijų lietus. Vieniems – dėl didelio džiaugsmo, kitiems – dėl per sunkių kliūčių ar nesusikalbėjimo su partneriu. Daugumai stovyklos dalyvių tai buvo pirma tokia patirtis, atnešusi didelį džiaugsmą ir pasitenkinimą savo ištverme bei ryžtu. Po visų išbandymų gamtoje pasinėrėme į kvapų pasaulį, įkvėpėme energijos, pasitikėjimo savimi ir meilės. Lektorė Vita Bagdonavičienė padėjo suprasti, kas yra aromapsichologija, užsiėmimo metu taikėme skirtingas praktikas užslopintoms emocijoms transformuoti bei paleisti.

Paskutinę stovyklos dieną jaunuoliai savo tvirtumą ir ryžtą išbandė ekstremaliose „Uno“ nuotykių parko trasose, kuriose laukė akistata su aukščio baime – ją įveikė kiekvienas. Po pietų laukė refleksijos ir atsisveikinimas.

Kartu patyrėme daug – susipažinome, įveikėme visas kliūtis, sustiprėjome. Užsimezgusios draugystės tęsis ir toliau, susitiksime tose pačiose Druskininkų jaunimo užimtumo centro erdvėse, kurios yra atviros visam jaunimui.

Stovykla finansuojama Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinant projektą „JUC – namai jaunimo idėjoms“.

Stovyklos dalyvių įspūdžiai

Eimantas P.: „Net nesitikėjau, kad ši stovykla bus tokia nuostabi ir pilna nuotykių. Visi šios stovyklos dalyviai buvo draugiški, bendravome ir linksmai kartu leidome laiką. Veiklos buvo įdomios ir kupinos nuotykių. Labiausiai norėčiau padėkoti Aistei ir Gerdai už tai, kad nepagailėjo savo laiko ir šioje nuostabioje stovykloje buvo su mumis“.

Martyna R.: „Eidama į stovyklą, nežinojau, ką joje veiksime. Maniau, kad ji bus tokia, kaip ir visos kitos, nieko nebus ypatingo. Bet labai klydau. Stovykla buvo nuostabi – jos metu žaidėme komandinius, stalo žaidimus, buvo įvairiausių pramogų. Kiti stovyklos nariai buvo labai nuoširdūs ir draugiški, galėjai visada su jais pasikalbėti. Norėčiau labai padėkoti Aistei ir Gerdai už nuostabią stovyklą“.

Džesika V. Stovykla buvo pasakiška, o visi dalyvavę žmonės – draugiški. Dėkoju Aistei ir Gerdai, kad suteikė galimybę dalyvauti šioje stovykloje. Man šita stovykla padėjo labiau pažinti save ir kitus, išmokti bendrauti su įvairiais žmonėmis, padėti jiems. Esu labai dėkinga visiems už gerai praleistą laiką.“

Druskininkų JUC vasaros veiklų maratonas prasidėjo fantastiška „Savęs pažinimo“ stovykla – nepamirštama ir atradimų kupina kelione/Druskininkų JUC archyvo nuotrauka

Druskininkų JUC informacija