Vienkartinės išmokos už vaikus bus išmokėtos iki liepos 31 dienos

Birželio pradžioje Seimas priėmė LR vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 pandemijos padariniams mažinti, įstatymą. Teisės aktas numato, kad visi vaikai, gaunantys vaiko pinigus, gaus papildomą vienkartinę išmoką.

Vienkartinė išmokos dydis bus susietas su vaiko pinigais. Įprastai vaiko pinigai siekia 60 eurų, tačiau, jei vaikas turi negalią ar yra iš gausios ar nepasiturinčios šeimos, papildomai jam mokama 40 eurų išmoka. Naujos vienkartinės išmokos dydis priklausys nuo to, kokio dydžio vaiko pinigai gaunami: jei 60 eurų, vienkartinė išmoka sieks 120 eurų, jei 100 eurų, vienkartinė išmoka sieks 200 eurų.

Atsižvelgiant į tai, kad vaikų tėvai dažnai teiraujasi, kada bus išmokėtos šios vienkartinės išmokos, informuojame, kad vienkartinė išmoka šeimas pasieks ne vėliau kaip iki šių metų liepos 31 dienos.

Vienkartinė išmoka šeimas pasieks ne vėliau kaip iki šių metų liepos 31 dienos/Asociatyvi nuotrauka

Vienkartinė išmoka mokama be jokių papildomų prašymų.

Teisę gauti vienkartinę išmoką turi visi vaikai iki 18 metų ir vaikai, gimsiantys iki šių metų gruodžio 31 d. Kreiptis dėl šios išmokos tėvai turi ne vėliau kaip iki 2022 m. sausio 31 d.

Kaip ir vaiko pinigus, vienkartinę išmoką skirs ir išmokės Druskininkų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius.

Jeigu šeima, gaunanti išmoką, patiria socialinę riziką, išmoka bus mokama tokiu pat būdu, kaip ir vaiko pinigai, pavyzdžiui, nuperkant maisto produktų, apmokant vaiko darželio išlaidas ar skiriant socialines korteles apsipirkti maisto.

Ši vienkartinė išmoka nebus įskaičiuojama į gautas pajamas ir dėlto neturės jokios įtakos kitoms gaunamoms išmokoms ar kompensacijoms.

Druskininkų  savivaldybės informacija