„Saulės“ mokykloje – Lietuvos Respublikos Konstitucijos minėjimas

Kiekviena tauta turi svarbiausius šalies simbolius, reikšmingus istorinius įvykius – tik nuolatinė dabarties kartų atida ir dėmesys praeities asmenybėms, jų darbams, žygdarbiams išugdys jaunosios kartos patriotiškumą, meilę, atsidavimą savo tėvynei bei gimtajam kraštui. Tad privalome kartu su jauniausiais savo šalies piliečiais minėti, švęsti svarbias mūsų šaliai sukaktis. O tai daryti yra įvairių būdų, formų – svarbu, kad vaikų širdyse apsigyventų noras, tikėjimas, atsakomybė ir pilietinės iniciatyvos.


„Saulės“ mokykla, minėdama LR Konstitucijos dieną, organizavo įdomų renginį „Lietuvos Konstitucijai 30“/ „Saulės“ mokyklos archyvo nuotraukos

Šiuos metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė LR Konstitucijos metais – LR Konstitucija, dokumentas, reglamentuojantis piliečių atsakomybes ir teises, priimtas 1992 m. spalio 25 d. Tad šie metai – jau trisdešimtasis LR Konstitucijos gimtadienis.

„Saulės“ mokykla pasiryžo šią sukaktį paminėti skambiai ir neįprastai – antradienio popietę mokykloje organizuota dainų šventė – konkursas „Lietuvos Konstitucijai 30“, kurią sumanė direktoriaus pavaduotojas ugdymui Algis Bolys. Ankstyvą rytmetį mokiniai pirmiausia savo žinias pasitikrino nuotoliniame Konstitucijos egzamine, globojamame Teisingumo ministerijos ir LR Prezidento Gitano Nausėdos – toks egzaminas šalies piliečius subūrė jau šešioliktą kartą. Popiet, pasibaigus tradicinėms pamokoms, 5-8 klasių mokiniai susirinko dainų varžytuvėse, kuriose mokinių muzikinius pasirodymus vertino komisijos nariai: KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109 kuopos vadas kapitonas Kęstutis Valenta, Druskininkų savivaldybės Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vaiva Kirkauskienė, Druskininkų savivaldybės tarybos narė, Druskininkų vandens parko Personalo ir klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Inga Salickienė.

Tądien savo jaunatviškais balsais mus, šventės žiūrovus, džiugino net keli šimtai vyresniųjų klasių moksleivių – tiek jų, nugalėję scenos jaudulį, užkopė ant pakylos dainuoti! Antrasis dalykas, kuris sujaudino – tai klasių vienybė ir darna. Jei jau uždainuoti Lietuvai, tai visiems vieningai, draugėje, išvien – to ir siekiame, tą vaikuose ir ugdome: dalintis ir džiaugsmu, ir laimėjimu, ir rūpesčiu, ir nusivylimu… Glostė širdį ir vaikų dainų pasirinkimas – visos jos buvo skirtos tėvynei: jos grožiui apdainuoti, didvyrių žygdarbiams išaukštinti, laisvės svarbai pabrėžti. Skambėjo žinomi kūriniai „Mano kraštas“, „Tu Lietuva, tu mana“, „Laisvė“, „Mano namai“, „Mano vardas Lietuva“, „Mėnulis tikras tėvas jo“ ir kiti. Mokyklos direktorė Lina Bagdanavičienė, sveikindama konkurso dalyvius, pasidžiaugė tokiu dainų pasirinkimu, o savo kalboje pabrėžė LR Konstitucijos svarbą, jos reikšmę, akcentavo keletą svarbiausių jos straipsnių – ypač gimtosios kalbos puoselėjimo, tautinių ženklų saugojimo reikšmę.

Klasių pasirodymai sujaudino, pakvietė permąstyti iš naujo mūsų istoriją, didžiuotis, esant lietuviais. Sužavėjo skambūs ir tvirti vaikų balsai, apgalvotos pasirodymo detalės, įdomi scenografija, iškilminga šventinė apranga, įtaigumas, atliekant pasirinktus kūrinius. Komisijos nariams nebuvo lengva išrinkti pačius geriausius, vertus pagrindinio prizo – UAB ,,Kautros keltuvai“ ir Vandens parko dovanų. Visi nekantriai laukė galutinio komisijos sprendimo. Labiausiai juo džiaugėsi 5b klasės moksleiviai, kurie puikiai atliko dainą „Kalneliai ežerai“ ir tapo konkurso nugalėtojais! Jie gimtaisiais Druskininkais galės grožėtis iš paukščio skrydžio!

Džiaugiamės, kad šventės džiaugsmą padėjo sustiprinti 109-osios kuopos karių-savanorių įsteigta dovana – ją tądien skambiais jaudulio šūksniais atsiėmė 8a ir 8b klasės moksleiviai. Vos tik atšils ir oras pradės džiuginti pavasariška šiluma, šių klasių mokiniai bei kariai-savanoriai keliaus į naktinį žygį Lietuvos laisvės kovotojų takais. Tai – puiki, prasminga dovana, kuri tik sustiprins mokinių istorines žinias, laisvės kovų svarbą, jų atminties įamžinimą, už ją tariame nuoširdų AČIŪ.

Konkurso organizatoriai už jaukius, apgalvotus, gražius muzikinius pasirodymus nuoširdžiai dėkoja 5-8 klasių mokiniams, jų auklėtojoms, muzikos mokytojai Renatai Lastauskaitei-Vengrienei. Muzikos būrelio vadovei Onutei Žukienei dėkojame už muzikines dovanas šventės dalyviams. AČIŪ rėmėjams – UAB „Kautros keltuvai“, Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA, KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109 kuopos vadui kapitonui Kęstučiui Valentai, renginio vedėjoms – 6c klasės mokinėms Aistei ir Gabrielei.

Renata Jaskelevičienė,
„Saulės“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja