Druskininkų PSPC stengiasi padėti vaikams išsaugoti sveikus dantis

Druskininkų PSPC primena, kad kiekvienoje Druskininkų mokykloje įsteigti šiai gydymo įstaigai priklausantys odontologijos kabinetai. Visuose kabinetuose atnaujinti odontologiniai įrenginiai, naudojamos kokybiškos, modernios plombų medžiagos. Visi mokyklose dirbantys odontologai yra Druskininkų PSPC darbuotojai. Tėvams tai labai patogu, nereikia prašyti laisvos darbo dienos, nes vaikams yra sudaryta galimybė profilaktiškai tikrintis dantukus ir gydyti juos pamokų metu toje pačioje mokymo įstaigoje. Tuo siekiama sumažinti ir eiles poliklinikos odontologijos kabinetuose.

Druskininkų PSPC prašo tėvelius leisti savo atžaloms aktyviai dalyvauti dantų silantavimo programoje ir neprieštarauti kasmetei profilaktinei patikrai / Asociatyvi nuotrauka

Jeigu vaikas yra prisirašęs prie Druskininkų PSPC šeimos gydytojų, stebint, kaip kinta vaikų dantų karioziškumo procentas, kartą per metus PSPC odontologijos kabineto odontologai jam profilaktiškai turi patikrinti dantukus.

Dėl silantavimo programos

Vilniaus zonoje, o ypač Alytaus apskrityje, geriamajame vandenyje yra labai mažai fluoro, dėl to šio regiono gyventojai pasižymi silpnesniais dantimis ir didesniu karioziškumo procentu. Atsižvelgiant į prastą dantų būklę tarp vaikų ir paauglių, SAM įsakymu nuo 2005 m. pradėta vykdyti valstybinė programa „Vaikų krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis“, joje dalyvauja vaikai nuo 5-13 metų (imtinai).

Procedūros metu dantuko minkštos, nesusiformavusios vagelės užliejamos specialiąja silantine medžiaga, kuri sukietinama helio lempos šviesa. Ši priemonė padeda dantukams susiformuoti, nesugedus iš kramtomojo paviršiaus, ir sumažina riziką susirgti dantų kariesu.

Palaikant gerą burnos higieną, valydami dantis ryte ir vakare su fluoro turinčiomis pastomis ir prisilaikant tinkamos mitybos, galime padėti vaikams išsaugoto sveikus nuolatinius dantis.

Druskininkų savivaldybės vaikučiai, kurie prisirašę prie Druskininkų PSPC šeimos gydytojų, taip pat tie, kurie prisirašę prie privačių šeimos gydytojų kabinetų (kurie sudarę sutartį su Druskininkų PSPC), turi puikią galimybę pasinaudoti minėta programa, kuri vykdoma „Saulės“ mokyklos odontologijos kabinete ir „Atgimimo“ mokyklos odontologijos kabinete. Viečiūnų ir Leipalingio vaikučiams valstybės programa „Vaikų krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis“ atliekama Leipalingio bei Viečiūnų ambulatorijų odontologijos kabinetuose.

Druskininkų PSPC pažymi, kad nuo 1999 iki 2006 m. Druskininkų mieste vaikai jau yra dalyvavę „Dantų ėduonies“ ir „Sveiki dantys visam gyvenimui“ profilaktinėse programose. Nurodytų programų metu buvo atliekami skalavimai NaF tirpalu 1-7 klasių mokiniams ir buvo vykdomas išdygusių sveikų nuolatinių dantų padengimas silantinėmis medžiagomis. Programos metu pavyko sumažinti dvylikamečių vaikų dantų karioziškumą nuo 7,8 sugedusių dantų iki 2,5 sugedusių dantų.

Todėl prašome tėvelius leisti savo atžaloms aktyviai dalyvauti dantų silantavimo programoje ir neprieštarauti kasmetei profilaktinei patikrai, kad būtų laiku pastebėtas besiformuojantis nuolatinių dantų kariesas ir sąkandžio patologija. Tėveliai visada gali savo nuožiūra pasirinkti, kur gydyti vaikų dantukus.

Mums tikrai rūpi Jūsų vaikų dantų sveikata!

Druskininkų PSPC informacija