Lopšelis-darželis „Žibutė“ gyvena sporto ritmu

Ilgalaikė LTOK inicijuota programa „Olimpinė karta“ yra skirta vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto, kaip ugdymo priemonės, sklaidai Lietuvoje, taip pat olimpiniam švietimui – ugdomajai veiklai, vaikams ir jaunimui skleidžiančiai olimpizmo idealus ir vertybes.

Lopšelis-darželis „Žibutė“ nuo 2015 m. yra „Olimpinės kartos“ narys, kasmet dalyvaujantis LTOK finansuojamo „Olimpinės kartos“ projekto konkurse. Šiais metais konkursui pateikėme projektą „Sporto ritmu“. Pagrindiniai projekto akcentai – lengvoji atletika, fizinis aktyvumas, fizinis krūvis. Projekto tikslas – skatinti vaikus tapti fiziškai aktyviais, atliekant lengvosios atletikos rungtis ir siekiant pagerinti fizinę bei emocinę sveikatą.

Projektas gavo 300 Eur finansavimą sporto priemonėmis įsigyti ir numatytoms veikloms įgyvendinti. Įsigijome pulsoksimetrus ir įvairaus sportinio inventoriaus.

Projekte, kuris buvo vykdomas rugsėjo mėnesį, dalyvavo 4 vyresniojo amžiaus vaikų grupės. Pirmajame etape vaikai kūrė „Lengvosios atletikos rungčių dienoraštį“ emocijų lipdukams klijuoti po rungčių (30 m bėgimo, 100 m bėgimo, šuolio į tolį iš vietos ir kamuoliuko metimo).

Antrajame etape buvo vykdomos sportinės rungtys. Vaikai mokėsi atsižvelgti į saugumo taisykles, nenaudoti jėgos, kuri gali pakenkti sau ar kitiems. Vertindami savo pasiekimus, mažieji mokėsi suprasti, kad kiekvienas yra unikalus ir svarbus, yra skirtingos fizinės formos ir turi nevienodus gebėjimus.

30 m ir 100 m bėgimo rungtis vaikai atliko „Atgimimo“ mokyklos stadiono bėgimo take. Po bėgimo vaikams pamatavus pulsą pulsoksimetru, vaikai įsitikino, kad jų pulsas skiriasi ramybės būsenoje ir po fizinės veiklos.

Šuoliukus į tolį ir kamuoliuko metimą projekto dalyviai atliko lopšelio-darželio teritorijoje. Vėl buvo matuojamas pulsas, „Lengvosios atletikos rungčių dienoraštyje“ emocijų lipdukais vaikai įsivertino atliktas rungtis.

Už pagalbą, organizuojant projektą, dėkojame socialiniams partneriams – už suteiktą galimybę sportuoti jų stadione ačiū „Atgimimo“ mokyklos administracijai, už vaikų pulso tikrinimą ramybės būsenoje ir po aktyvios veiklos – Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistei Laimai Sadauskienei.

Edita Rundienė,

lopšelio-darželio „Žibutė“ fizinio ugdymo mokytoja