Lopšelio-darželio „Bitutė“vaikams – sportinių veiklų įvairovė

Druskininkų miesto lopšelyje-darželyje „Bitutė“ fizinis ugdymas – viena iš vaikučių mėgstamiausių veiklų. Todėl čia nuolat ir sistemingai vykdomi judėjimą skatinantys projektai bei renginiai, juk augančiam vaikui labai svarbi aktyvi fizinė veikla ir judėjimas.

Kartu su judesio korekcijos specialistu Žilvinu Matijošaičiu dalyvavome projekte „Aktyvūs, laimingi, sveiki“. Jo tikslas – supažindinti vaikus su įvairiomis sporto šakomis, skatinti vaikus aktyviai sportuoti, skatinti draugystę ir tarpusavio supratimą. Šis projektas dalinai finansuojamas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK).

Rugsėjo ir spalio mėnesiais darželio ugdytiniams buvo organizuotos įvairios sportinės veiklos, o 4-5 m. amžiaus vaikai supažindinti su krepšinio, futbolo, rankinio ir tinklinio sporto šakomis. Per fizinio aktyvumo užsiėmimus buvo atliekama mankšta, rengiamos estafetės, įvairios užduotys su krepšinio, futbolo, rankinio ir tinklinio kamuoliais, dalyviai sužinojo žaidimų taisykles, mokėsi klausyti komandų.

Lopšelyje-darželyje „Bitutė“ nuolat ir sistemingai vykdomi judėjimą skatinantys projektai bei renginiai / Lopšelio-darželio „Bitutė“ archyvo nuotrauka

Svarbu vaikus skatinti išbandyti kuo įvairesnes sporto šakas, kad ateityje jiems būtų lengviau išsirinkti savo mėgstamiausią. Tikimės, kad dauguma vaikų, išėję į mokyklą, noriai ir aktyviai lankys sporto būrelius, o ateityje galbūt taps profesionaliais sportininkais, garsinančiais ne tik savo gimtąjį miestą, bet ir Lietuvą.

Esame dėkingi Druskininkų sporto centro treneriams Danguolei Sukankaitei, Algimantui Baranauskui, Edgarui Suchanekui ir Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytojui Vytautui Kapčiui už įdomias ir profesionalias pamokas.

Teigiamos emocijos fizinių veiklų metu padidina pasitikėjimą savimi, o sportiniai žaidimai stiprina tarpusavio supratimą, skatina draugystę ir bendravimą.

Justina Taraskevičienė,

lopšelio-darželio „Bitutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja