Kaip saugoti save?

Nuotolinės pamokos gali būti įdomios ir naudingos, net ir tada, kai joms reikia atitinkamos atmosferos ir nusiteikimo. Subtilios sveikatos ir lytiškumo ugdymo temos gali būti nagrinėjamos, išlaikant paauglių susidomėjimą ir nebijant atvirumo. Juolab tada, kai jų mokytojas – žymus šalyje vaikų psichologas Evaldas Karmaza, į Sveikatos ugdymo pamokas pakviestas „Atgimimo“ mokyklos iniciatyva.

Žymaus vaikų psichologo E. Karmazos pamokos, kuriose nagrinėtos subtilios sveikatos ir lytiškumo ugdymo temos, sulaukė didelio mokinių susidomėjimo/„Atgimimo“ mokyklos koliažas

Šeštų klasių mokiniai sausio 12-14 dienomis turėjo galimybę klausytis psichologo ir jam užduoti nerimą keliančius klausimus, sulaukti patarimų įvairiomis temomis apie kūno privatumą, savitvardos ugdymo svarbą, kokybiškų tarpusavio santykių kūrimą bei lytinio brendimo ypatumus. Mokytojas dirbo po dvi pamokas iš eilės keturiose šeštokų klasėse, sukūrė jaukią aplinką pokalbiui iš toli, įtraukė ir vaikus, ir „Atgimimo“ mokytojus. Pamokos naudingos buvo mums visiems.

O štai ką apie pamokas pasakoja patys šeštokai: „Pamokos patiko, nes gavau daug naujų žinių įvairiomis temomis. Labai patiko žmogus, kuris vedė, jis buvo labai linksmas“ (Agota G.); „Iš tikrųjų man patiko, nes aš sužinojau daug informacijos, ką galima daryti kokiame amžiuje. Būtų malonu, jei tokių pamokų būtų daugiau!“ (Arman G.).

Pamokose dalyvavo ir mokykloje dirbantys mokytojai Eleonora Čepulienė, Deividas Šilanskas bei sveikatos priežiūros specialistė Irma Tamulevičienė. Šie mokytojai sėkmingai dirba sveikatos bei lytiškumo ugdymo pamokose ir tikisi ateityje nestokoti idėjų, ugdant mokinių supratimą apie šeimą, jos paskirtį ir vertybes. Mokytojai pasisėmė patirties, kaip prisidėti prie šeimos narių tarpusavio santykių stiprinimo, padėti mokiniams geriau suvokti ir priimti savo kūną bei jo pokyčius, skatinti sklandesnę paauglio lytiškumo raidą, padėti geriau suprasti savo ir kitų lytiškumą, ugdyti toleranciją kitoniškumui, stiprinti savivertę, savigarbą, žmogiškąjį orumą, gebėjimą atsispirti neigiamai aplinkos įtakai.

Džiugu, kad mokykla tęs šį pamokų ciklą ir vyresnėse klasėse, kitais mokslo metais – taip pat.

Parengė Irma Tamulevičienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą „Atgimimo“ mokykloje