„Atgimimo“ mokykloje stovyklauti smagu

Birželio 4-22 d. Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje šurmuliavo vaikų vasaros poilsio stovyklų dalyviai. Mokiniams pagal amžiaus grupes organizuotos keturios nuo 5 iki 10 dienų trukusios stovyklos, kuriose dalyvavo 210 mokinių.

Birželio 4-8 dienomis 32 priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai vasarojo stovykloje „Linksmučiai“. Stovyklautojai lankėsi Grūto parke, kuriame pamatė daug įvairių paukščių ir žvėrių. „Druskos studijoje“ jie pasitikrino savo lipdymo įgūdžius ir keletą savo sūrių lipdinių dedikavo Lietuvos šimtmečiui, darbeliuose įspausdami Lietuvos formą. Priešmokyklinukai užsuko ir į miško muziejų „Girios aidas“, kuriame dirbanti gidė papasakojo vaikams apie Dzūkijos miškams būdingus augalus ir gyvūnus. Ne tik apie miškus, bet ir apie mūsų miesto žinomiausias vietas vaikai sužinojo dar negirdėtų dalykų, kuriuos jiems pasakojo stovykloje dirbusios mokytojos, važinėjant po miestą žavingu geltonuoju traukinuku. Paskutinę stovyklos dieną mažieji stovyklautojai praleido A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parke. Ten apžiūrėjo daug įdomių medžio drožinių ir patys turėjo progą parodyti meninius gebėjimus – iš medžio karnelių pasigamino paukščius, kuriais nešini iškeliavo toliau tęsti vasaros atostogų namuose.

Smagių įspūdžių stovyklos dalyviai patyrė, po Druskininkus važinėdami traukinuku/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

1-2 klasių mokiniams suorganizuotoje stovykloje „Aitvaras“ 10 dienų pramogavo 78 vaikai. Kiekvieną dieną stovyklautojai pasitikdavo rytine mankšta, o atsisveikindavo, rašydami stovyklos dienoraštį. Mokiniams buvo pasiūlyta daugiau kaip 30 skirtingų užsiėmimų, edukacijų, išvykų ir kitų veiklų. Pirmąją savaitę stovyklautojai sportavo, gamino rankdarbius, dalyvavo „Atradėjo šou“ eksperimentuose, „Unisef“ bėgime už vaikus, M. K. Čiurlionio muziejaus edukacinėse programose, lankėsi „Girios aido“ muziejuje, keliavo po Druskininkus su močiute Birute, važinėjosi traukinuku, plaukė garlaiviu į Liškiavą. Antrąją savaitę vaikai dalyvavo saugesnio interneto renginyje „Būk saugus internete ir vasarą“, edukacinėje programoje „Molio magija“ bei kūrybinėse dirbtuvėse. Lankėsi turizmo informacijos centre, miesto bibliotekoje, drugelių kupole. Pramogavo „Uno“ parke bei „Snow Arenos“ žaidimų kambaryje, susitiko su Druskiuku.

3-4 klasių mokiniai atostogų pradžią leido stovykloje „Vaivorykštė“. Vaikai buvo sužavėti edukacine programa „Dzūkijos razbaininkai“, eksperimentavo su magais iš Vilniaus, pramogavo „Grand SPA Lietuva“ baseinuose, plaukė garlaiviu į Liškiavą, dalyvavo ekskursijoje traukinuku su Plepia ponia. Kaip ir „Aitvaro“ stovyklautojai, jie dalyvavo „Unisef“ bėgime.

Savo kūrybiškumą pademonstravo edukacinėse programose „Tep šlep“ bei miesto muziejuje, tapo tikrais keramikos meistrais, dalyvaudami dar vienoje edukacinėje programoje Viečiūnuose. Greičio, sumanumo, greitos reakcijos reikėjo orientacinėse varžybose K. Dineikos sveikatingumo parke, sportinėse varžybose, saugaus ir draugiško interneto žaidimuose. Puikus pusdienis praleistas su šaulių komanda suteikė nemažai žinių ir naujų patirčių.

5-7 klasių mokinių stovykla „Vyturėlis“ truko tik vieną savaitę, taigi buvo intensyvi ir pilna emocijų. Išvyka į Merkinę ir dalyvavimas edukacinėje programoje su juodosios keramikos virtuozu Džiugu nepaliko abejingų. Mokiniai pamatė, kaip paprastas molio gabalas jo rankose virsta stebuklu. Patys turėjo galimybę pasigaminti molinį darbelį. Merkinės turizmo informacijos centre sužinojo, kokia nepaprasta ir įdomi šio miestelio istorija. Miesto muziejuje stovyklautojai dalyvavo programoje „Pas vaistininką“, o linksmoji Simona iš „Sūrių vėjų“ džiugino išmone bei gera nuotaika. Žirmūnų mokymo centre vaikai sužinojo, kiek įdomių dalykų galima išmokti, neišvažiavus iš Druskininkų. Žygis į Švendubrę pareikalavo daug ištvermės, bet šį „maratoną“ įveikė visi.

Ko gero, gausus būrys „Atgimimo“ stovyklautojų į namus parsinešė tiek įspūdžių, kad jų pakaks visai vasarai. Mokiniai ne tik pasisėmė naujų patirčių, bet surado draugų, įveikė savo baimes, įgavo pasitikėjimo savimi.

 

Parengė stovyklų vadovės: Agnė Gaidamavičienė, Valė Šmitienė, Aušra Klevinskaitė-Burzdžienė