„Atgimimo“ mokykloje – Europos judumo savaitė

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet organizuojami rugsėjo 16-22 dienomis, jais raginama inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą. Renginius, skirtus Europos judumo savaitei, organizavo ir „Atgimimo“ mokyklos fizinio ugdymo mokytojai, klasių auklėtojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irma Tamulevičienė.

Policijos pareigūnė E. Urbonienė vaikams papasakojo, kaip saugiai elgtis gatvėje, priminė atšvaito segėjimo taisykles/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Šios savaitės metu surengtos tinklinio varžybos tarp septintokų ir aštuntokų. Nugalėjo septintokai. Mokyklos darbuotojų ir moksleivių rinktinių varžybose stipresni buvo mokiniai! Ilgųjų pertraukų metu mokyklos trečiokai ir ketvirtokai lenktyniavo paspirtukais slalomo trasoje, o vyresniųjų klasių mokiniai trasą išbandė dviračiais. Nugalėtojai buvo apdovanoti gertuvėmis ir kaklaskarėmis.

Rugsėjo 22-oji yra Tarptautinė diena be automobilio, todėl labai svarbu atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai bei skatinti vaikščiojimą pėsčiomis. Kad mažieji mokinukai vaikščiotų saugiai, jiems labai svarbu priminti saugaus elgesio gatvėje taisykles. Tą dieną „Atgimimo“ mokyklos pradinukus aplankė Druskininkų Rotary klubo prezidentas Modestas Vitkauskas, šio klubo narys Vytautas Kuneika, Druskininkų policijos komisariato pareigūnai Edita Urbonienė, Giedrius Alminas ir Edgaras Suchanekas.

Policininkai vaikams papasakojo, kaip saugiai elgtis gatvėje, priminė atšvaito segėjimo taisykles, o Rotary klubo atstovai visiems pradinukams padovanojo po atšvaitą, kuris saugos kelyje į mokyklą ir namus. Tarptautinę dieną be automobilio surengtų pamokų organizatoriai ir dalyviai tikisi, kad įtvirtintos žinios apie saugų eismą gatvėse ir keliuose bei būtinosios saugumo tamsiuoju metų laiku priemonės – atšvaitai padės mokiniams laimingai pasiekti kelionės tikslą. Esame dėkingi visiems už iniciatyvą, bendradarbiavimą ir siekį, kad vaikai būtų saugūs.

Rugsėjo 24-ąją, ilgųjų pertraukų metu mokinius ir mokytojus pakvietėme išbandyti triratę transporto priemonę „Trikke“. Šie draugiški gamtai paspirtukai ypač mėgstami mokinių. Važinėjimas jais ne tik gerina emocinę savijautą, bet ir skatina būti fiziškai aktyvius.

4a klasės mokiniai ir mokytoja Violeta Vaitukevičienė tęsė tradicinius žygius su šiaurietiškomis lazdomis. Smagios nuotaikos, žingsniuojant drauge, nesugadino net blogas oras. Dėkojame Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, suteikusiam galimybę išbandyti naujas, vaikams skirtas šiaurietiško ėjimo lazdas. Vaikai išmoko pritaikyti lazdas savo ūgiui bei mokėsi teisingos ėjimo technikos.

Judumo savaitės veiklos mokyklos bendruomenei priminė, kad, pasirinkę alternatyvų judėjimo būdą, padėsime gerinti ne tik gyvenimo kokybę, bet ir mažinsime oro taršą bei efektyviai prisidėsime prie eismo saugumo gerinimo.

Mokiniai tęsė tradicinius žygius su šiaurietiškomis lazdomis, išbandė triratę transporto priemonę „Trikke“/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Jūratė Šalengienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja