Ar kada galėjote pagalvoti, kad programuoti gali ir šešiametis ?

Robotai vis labiau skverbiasi į mūsų gyvenimą. Su jais susiduriame kiekvieną dieną, net patys apie tai nesusimąstydami: buityje, paslaugų sferoje, medicinoje. Šiuolaikiniai vaikai greičiau, nei dažnas suaugęs, įgunda naudotis moderniais prietaisais: planšetėmis, išmaniaisiais telefonais, kompiuteriais. Mokiniai su malonumu patys konstruoja „Lego“ robotus, juo labiau, kad programuoti gali net šešiametis!

„Atgimimo “ mokykloje jau antrus metus veikia robotikos būrelis, kurį lanko 6-12 metų mokiniai.

Būrelyje aiškinama apie jutiklius, motorus, jų jungimo būdus, konstrukcijas, sukurtų mechanizmų valdymo programas. Mokiniai, konstruodami ir programuodami, pritaiko turimas mokslo žinias, robotikos pamokose skatinama pažinti ir suprasti savo aplinką, įvairius jos reiškinius. Dirbdami grupėse, jie ugdo komandinio darbo įgūdžius. Mokinukams kurti ir mąstyti padeda WEDO ir EV3 robotukai.

Norėdamos geriau susipažinti su technologijų inovacijomis ir parsivežti naujų idėjų, kovo 3 d. mokytojos Jolita Miliauskienė, Eleonora Čepulienė ir Snieguolė Tamulevičienė vyko į didžiausią robotikos renginį „Robotiada 2018“. Ten surengtos robotų kovos, vaikai ir tėvai galėjo dalyvauti interaktyviose dirbtuvėse, stebėti didžiausią robotų parodą, išbandyti virtualios realybės žaidimus. Daugybė vaikų turėjo galimybę įgyvendinti svajonę ir pasigaminti bei užprogramuoti pirmąjį savo robotą. Kiekvienas lankytojas pats galėjo tapti išmaniu signataru – naudodami robotinę ranką, tiksliai atkurti „Signato“ šriftą.

Šiuo renginiu siekiama atkreipti dėmesį į techninę kūrybą, jos svarbą vaikų ugdymosi procese. Svarbiausia, jog technologijos nebūtų tik žaidimas, o skatintų vaikus kurti ir mąstyti, nes ateityje jos gali tapti vaikų pragyvenimo šaltiniu.

Snieguolė Tamulevičienė,
„Atgimimo“ mokyklos fizikos vyr. mokytoja