Tarpukario diena Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje

Vasario keturioliktąją „Ryto“ gimnazijoje nuo pat ankstyvų valandų jautėme neįprastą nuotaiką – atrodė, kad nusikėlėme tiesiai į tarpukarį! Pasitempusios panelės, virtusios ano laikotarpio damomis ir poniomis, aukštakulniais kaukšėdamos gimnazijos koridoriais žavingai šypsojosi savo raudonomis lūpomis. Džentelmenai taisėsi katiliukus ir niūniavo mokykloje skambėjusias Danieliaus Dolskio bei Antano Šabaniausko dainas…

Pavydžių žvilgsnių gimnazijos antrokams tikrai netrūko: pagyrų aprangai negailėjo nei vyresni mokiniai, nei pirmokėliai, nekantraujantys sulaukti savo eilės kitais metais! O mokytojos prisipažino net negalėjusios vesti pamokų: kaip užduosi daryti pratimus tokiems pasipuošusiems tarpukario ponams?

Gražų renginį vainikavo retro fotosesija ir šmaikštus dešimtokų projektų, susietų su tarpukariu, pristatymas, kuriame maloniai sutiko dalyvauti net žinomas tautodailininkas Antanas Česnulis, tą dieną viešėjęs gimnazijoje. Nenuostabu: tarpukaris tądien nurungė net ir jaunimo taip mėgstamą Valentino dieną.

Nors suorganizuoti tarpukario dieną mokiniams ir gerbiamiems mokyklos istorikams prireikė nemažai pastangų, renginys suteikė daug gražių emocijų. Ir, tikiu, kiekvienam, apranga (ir širdimi!) grįžus į šį laikmetį vakare buvo net gaila drabužius, rodos, net kiek atsiduodančius naftalinu, gražiai sulanksčius padėti atgal į spintą.

 

„Ryto“ gimnazijoje renginio dieną buvo juntama neįprasta nuotaika – atrodė, kad visi nusikėlė tiesiai į tarpukarį/„Ryto“ gimnazijos archyvo nuotrauka

Rusnė Kuliešiūtė,
2a klasės mokinė