Gerojo lašelio diena

Kovo 5 d. Viečiūnų progimnazijoje organizuota akcija „Gerojo lašelio diena“, kurios metu buvo surinkti 278 eurai. Progimnazijos bendruomenės suaukoti pinigai bus skirti Vaikų onkohematologijos centro Santaros klinikose laisvalaikio zonos įrengimui.

Progimnazijos Mokinių tarybos nariai, apsvarstę Lietuvos moksleivių sąjungos ir Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ siūlomą idėją, ragino visą progimnazijos bendruomenę šią idėją palaikyti ir progimnazijoje organizuoti akciją „Gerojo lašelio diena“. Mokinių tarybos nariams pasirodė, kad tai – tinkamiausias būdas parodyti meilę, supratimą, užuojautą, palaikymą ir pagalbą jų bendraamžiams, sergantiems vėžiu.

Akcijos iniciatorių – asociacijos „Paguoda“ – logotipas yra mažas žmogeliukas žaliame lašelyje, todėl renginio dieną progimnazijos bendruomenės nariai buvo apsirengę žaliai arba savo aprangoje turėjo žalios spalvos akcentų, segėjo emblemas su žaliuoju lašeliu. Mokinių tarybos mokiniai suvaidino trumpą inscenizaciją, tuomet pakvietė klases sunešti aukas, kreipdamiesi žodžiais: „Čia, visai čia pat, gyvena vaikai, kurie sunkiai serga. Čia, visai čia pat, jie gyvena, o mes jų nepastebime…

Nepastebime, nes jie tiesiog labai retai būna šalia mūsų. Sunki ir klastinga liga šviesias jų vaikystės dienas uždaro į ligoninės palatas. Į ligoninės palatas ir ilgus ir šaltus ligoninės koridorius. Kaip turėtų būti baisu, kai negali susitikti, žaisti ir bendrauti su draugais. Bet mes juk galime jiems padėti… Padėti ne tik žodžiais, bet ir darbais. Po lašą, po mažytį lašą savo širdelės šilumos pasidalinkime su jais, sergančiais vėžiu. Tegul ligoninės erdvės, kuriose mūsų bendraamžiams tenka praleisti daug laiko, tampa šviesios, šiltos ir jaukios“.

 

Renginio dieną progimnazijos bendruomenės nariai buvo apsirengę žaliai arba savo aprangoje turėjo žalios spalvos akcentų, segėjo emblemas su žaliuoju lašeliu/Viečiūnų progimnazijos archyvo nuotrauka

Jurgita Grušauskienė,
psichologė asistentė