Pacientų ir dirbančių medikų naudai – paslaugų teikimo pokyčiai Druskininkų ligoninės konsultacinėje poliklinikoje

Druskininkų ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje per metus pacientams vidutiniškai suteikiama daugiau nei 45 tūkst. paslaugų. Apsilankymų skaičius – apie 27 tūkstančiai, o tai rodo, kad padidėjo vienam pacientui suteikiamų paslaugų kiekis. Juos konsultuoja įvairūs specialistai, čia pat atliekami įvairūs imunologiniai, biocheminiai ir infekciniams susirgimams nustatyti skirti tyrimai.

Augant paslaugų poreikiui ir atsižvelgiant į pacientų pageidavimus, per šiuos metus gydytojų komandą papildė nauji specialistai: ortopedas traumatologas, gydytoja akušerė – ginekologė, gydytojas urologas, kraujagyslių chirurgas, abdominalinės chirurgijos gydytojai. Vasarą konsultacijas pradėjo teikti vaikų ligų gydytoja, o nuo gruodžio mėnesio mūsų mažuosius pacientus konsultuos gydytojas vaikų ortopedas traumatologas. Svarbu tai, kad didžioji dalis ligoninės gydytojų-konsultantų, esant būtinybei, dalyvauja, organizuojant gydymo tęstinumą, specializuotose ar aukštesnio lygio ligoninėse – Kauno ar Santarų klinikose, Vėžio institute.

Atnaujinta dalis medicininės įrangos

VšĮ Druskininkų ligoninė, norėdama pacientams pasiūlyti aukštą diagnostinį lygį ir žengdama koja kojon su techninėmis naujovėmis, kasmet, padedant savivaldybei, atnaujina dalį medicinos įrangos. Šiais metais atnaujintas kardiologijos kabinetas, įsigytas naujas kardioechoskopas, veloergometras, iš dalies atnaujintos LOR, ginekologo-akušerio ir gydytojo oftalmologo darbo vietos.

Atnaujinta kardiologinio kabineto įranga padeda nustatyti tikslesnę diagnozę bei imtis atitinkamų prevencinių ar gydomųjų veiksmų. Įranga įsigyta, įgyvendinat projektą „VšĮ Druskininkų ligoninės diagnostikos ir konsultacinio padalinio teikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas“, kuris buvo finansuotas Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projektui buvo skirta 50 000 Eur. Praėjusiais metais kartu su savivaldybe buvo įgyvendintas projektas „VšĮ Druskininkų ligoninės mamografijos skaitmenizavimas ir paslaugos kokybės bei prieinamumo gerinimas“, kurio metu buvo skaitmenizuotas mamografas. Projekto vertė – 30 000 Eur. Naudodama naują įrangą, Druskininkų ligoninė gali užtikrinti geresnę mamografinio vaizdo kokybę ir tikslesnę krūties vėžio diagnostiką.

Mokymai darbuotojams – puiki investicija

Stiprindami darbuotojų kvalifikacijas ir ugdydami naujas jų kompetencijas, reguliariai organizuojame įvairius išorinius ir vidinius mokymus. Šiais metais Druskininkų savivaldybė ligoninės personalo kvalifikacijai kelti skyrė 8000 Eur. Šiais metais mokymams skirtas biudžetas yra kelis kartus didesnis nei pernai.

Bendrosios praktikos slaugytojoms buvo organizuoti kursai „Būtinoji medicinos pagalba vaikams ir suaugusiems“, „Infekcijų ligų profilaktika sveikatos priežiūros įstaigose“, „Rankų higienos reikalavimai sveikatos priežiūros įstaigose. Gydytojams ir slaugos personalui organizuotos net kelios sesijos paskaitų apie komandinį darbą ir sudėtingų bendravimo situacijų valdymą gydymo įstaigoje. Nuo šių metų rugsėjo Druskininkų ligoninė kartu su Psichologinių idėjų namais ir Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuru vykdė projektą „Psichikos sveikatos kompetencijų didinimas įmonių darbuotojams“. Ligoninės darbuotojai dalyvavo 9 paskaitų cikle, kurio dėmesio centre – vidinio pasaulio pažinimas, savirūpos temos, streso valdymas, efektyvesni bendravimo būdai ir psichologinio atsparumo ugdymas. Atliekant psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimą, įstaigoje buvo organizuojami mokymai apie mobingą ir jo prevenciją gydymo įstaigoje.

Viena iš populiariausių paslaugų – sveikatos ištyrimo programos

Druskininkų ligoninė pastaraisiais metais savo pacientams siūlo itin platų sveikatos ištyrimo programų pasirinkimą. „Džiaugiamės, kad mūsų specialistų sudarytos sveikatos ištyrimo programos sulaukia didelio pacientų dėmesio. Plati sveikatos ištyrimų programų pasiūla leidžia pacientui pasirinkti jam reikalingiausius tyrimus už labai patrauklią kainą. Kad pacientams būtų patogiau, laboratorinius tyrimus atliekame ne tik darbo dienomis, bet ir šeštadieniais. Visą gruodžio mėnesį, kaip ir visus metus, savo pacientams siūlome sveikatos tyrimo programą už specialią kainą. Taip pat, atsižvelgiant į pacientų pageidavimus, sudarėme galimybę padovanoti savo artimajam šventinį dovanų kuponą, su kuriuo pacientas galės pasirinkti norimą paslaugą: konsultaciją ar ištyrimo programą“, – sako Konsultacinės poliklinikos administratorė Ingrida Gerasimavičienė.

Evelina Raulušaitienė, VšĮ „Druskininkų ligoninė“
direktorė:
„Šiuo metu didžiausias iššūkis ligoninės konsultacinėje poliklinikoje yra išaugusi konsultacijų paklausa. Darbą konsultacinėje poliklinikoje planuojame taip: yra sutartinė fiksuota mėnesio suma su ligonių kasomis, už kurią galime suteikti atitinkamą skaičių konsultacijų – daugiau kaip 3500 per mėnesį. Nuolat skelbiame laisvus gydytojų konsultantų laikus, kviečiame pacientus registruotis, siekiant užpildyti kiekvieną laisvą laiką. Mūsų ligoninę renkasi pacientai ne tik iš Druskininkų, bet ir iš kitų aplinkinių miestų. Šioje vietoje suprantamas nuolat girdimas druskininkiečių noras, kad pirmenybė registruotis pas gydytoją konsultantą būtų suteikiama jiems. Tačiau, pagal teisės aktus, pacientas turi teisę pasirinkti norimą gydymo įstaigą Lietuvoje. Stengsimės ir toliau atliepti pacientų poreikį ir užtikrinti paslaugų kokybę ir įvairovę, kartu su savivaldybe inicijuojant didesnį finansavimą iš valstybinių ligonių kasų.“

Tomas Bernatavičius, Konsultacinės poliklinikos vedėjas: „Šiuo metu esame sugrįžę į priešpandeminį lygį ir dirbame pilnu pajėgumu. Mane itin džiugina, kad Druskininkų ligoninę darbui kasmet pasirenka vis daugiau jaunų specialistų. Per 2022-uosius prie mūsų komandos prisijungė chirurgas, traumatologas, kraujagyslių chirurgas, urologas, akušerė-ginekologė, vaikų ortopedas traumatologas. Nuo gruodžio mėnesio pradėjo konsultuoti vaikų ortopedas-traumatologas – vaikams ir jaunuoliams iki 18 metų atsirado galimybė gauti paslaugą mūsų miesto ligoninėje.

Didėjant specialistų skaičiui, pacientai gali greičiau gauti jiems reikalingas konsultacijas. Diegiame naujoves, padedančias pacientams greičiau ir patogiau su mumis susisiekti. Registratūroje šiais metais pradėjo veikti interaktyvusis autoatsakiklis, įdiegta ir grįžtamojo ryšio galimybė. Tai reiškia, kad pacientams, kuriems nepavyksta prisiskambinti į registratūrą, artimiausiu metu perskambina registratūros darbuotojai. Registracija ne skaitmeniniu būdu pas gydytojus specialistus yra ir išliks, kadangi ne visi pacientai turi galimybę registruotis elektroninėmis priemonėmis. Pacientai, kurie registruojami telefonu ar, kai ateina į Konsultacinę polikliniką, registruojami toje pačioje e.sveikata sistemoje, į tą pačią eilę, tik pacientus registruoja registratorė. Primename, kad patogiausia pas gydytoją specialistą užsiregistruoti internetu. Pacientai, kurie registruojasi, turi  turėti šeimos gydytojo išrašytą elektroninį siuntimą.

Druskininkų ligoninės informacija