„Metų specialisto“ apdovanojimais įvertinti labiausiai 2023 metais nusipelnę darbuotojai

Praėjusį ketvirtadienį Panemunės pilyje surengti tradiciniai iškilmingi „Metų specialisto“ apdovanojimai buvo skirti išreikšti padėką visuomenės sveikatos specialistams, savo darbais ir iniciatyvomis reikšmingai prisidėjusiems prie visuomenės sveikatos stiprinimo ir gerovės.

Šiemet „Metų specialisto“ apdovanojimą pelniusi Druskininkų savivaldybės VSB specialistė E. Bankietaitė (kairėje) su biuro direktore I. Kostina/ Druskininkų savivaldybės VSB archyvo nuotrauka

„Apdovanotiesiems specialistams įteiktos padėkos kartu su obuolio statulėle. Daugelis turbūt žino, kad šis vaisius įvairiose kultūrose turi net keletą simbolinių reikšmių. Tačiau mes jau kelinti metai dovanojame obuolius, norėdami kolegoms parodyti, ką jų darbai, idėjos ir energija užaugino, stengiamės, kad jie džiaugtųsi savo darbo vaisiais“, – džiugiai mintimis dalijosi laikinai einanti Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininko pareigas ir Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos biuro vadovė Vidita Jonaitė.

Šiemet vienas iš „Metų specialisto“ apdovanojimų už rūpestingą, nuoširdų, atsakingą darbą bei norą tobulėti atiteko Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistei Editai Bankietaitei, dirbančiai mokykloje.

Apdovanojimų renginyje įkvepiančią sveikinimo kalbą pasakė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Visus susirinkusius pasveikino laikinai einanti Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) vadovo pareigas V. Jonaitė. Prie sveikintojų taip pat prisidėjo Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais dr. Živilė Gudlevičienė, o visuomenės sveikatos specialistų svarbiu darbu pasidžiaugė ir nominantus pasveikino Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Prevencijos skyriaus vedėja Aušra Želvienė. Renginyje dalyvavo ir prasmingais sveikinimo žodžiais bei linkėjimais dalijosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dekanė prof. dr. Ida Liseckienė, LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. Ramunė Kalėdienė, o Europos Komisijos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą (2014-2019 kadencija), Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Rytų Europos regionui dr. Vytenis Andriukaitis įpareigojo savo patarėją Tatjaną Levickienę pasveikinti renginio dalyvius ir perskaityti jo sveikinimą. Tarp svečių buvo ir sveikinimo žodžius kolegoms skyrė buvusios SVSBA pirmininkės Neringa Tarvydienė, kuri šiuo metu eina Klaipėdos rajono Gargždų ligoninės direktoriaus pareigas, ir dr. Jūratė Grubliauskienė, kuri yra Klaipėdos universiteto ligoninės generalinio direktoriaus pavaduotoja valdymui ir ekonomikai.

Graži ir prasminga „Metų specialisto“ apdovanojimų tradicija SVSBA puoselėjama jau nuo 2016 metų, o specialistų rinkimai vyksta net 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose. Kasmet nominacijai gauti potencialius kandidatus gali siūlyti Visuomenės sveikatos biurų vadovai, čia dirbantys specialistai, taip pat ir asociacijos tarybos nariai. Teikiant galimas nominacijas, atsižvelgiama į specialisto išskirtines veiklas praėjusiais metais ir darbui svarbias savybes: motyvaciją ir entuziazmą darbui, iniciatyvumą, komunikacinius gebėjimus. „Atkaklumas, neišblėstanti motyvacija, noras kiekvieną dieną tapti geresniam bei nuoseklus tikslo siekimas. Tai – įkvepiančios visuomenės sveikatos specialisto savybės, kuriomis profesinėje veikloje turėtume vadovautis kiekvienas iš mūsų“, – kalbėjo laikinai einanti SVSBA pirmininko pareigas ir Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos biuro vadovė V. Jonaitė.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija.

Druskininkų savivaldybės VSB informacija