Kaip atpažinti nusilpusią klausą: požymių TOP 5

Kai klausa ima silpti palaipsniui, pastebėti pirmuosius sutrikimo požymius gali būti nelengva. Dar sunkiau – juos suvokti ir susitaikyti. Klausos nusilpimą jaučiantys žmonės dažnai bando neigti problemą, kaltina artimuosius, kad šie kalba per tyliai arba neaiškiai. Vis dėlto pagrindiniai klausos nusilpimo požymiai yra būdingi daugeliui su šia problema susiduriančių žmonių, tad, jeigu atpažinsite šiuos požymius (arba pastebėsite, kad jūsų artimasis juos atitinka), nedelskite ir pasitikrinkite klausą.

1. Garsiai žiūrite televizorių

Nors gali skambėti keistai, būtent televizorius dažnai tampa pirmuoju nusilpusios klausos indikatoriumi. Silpniau girdėdamas garsus ir besistengdamas geriau suprasti kalbą, žmogus pasigarsina televizorių taip, kad artimieji jaučia diskomfortą arba tiesiog negali ištverti transliuojamos programos garso.

Jeigu namuose tenka ginčytis dėl televizoriaus ar radijo garso, greičiausiai tam, kuris klausosi garsiai, metas pasitikrinti klausą.

2. Jums atrodo, kad žmonės kalba neaiškiai

Klausai pradėjus silpti, žmogus pirmiausia pradeda nebegirdėti aukšto dažnio garsų, tokių kaip paukščių čiulbėjimas, vaikų balsai, vandens lašėjimas. Blankiau girdimi ar visai nebegirdimi S, Š, T, K, F, D garsai. Iš kalbos „iškritus“ tam tikriems garsams, tampa sunku suprasti ilgesnius sakinius, atrodo, kad visi aplinkiniai pradėjo kalbėti neaiškiai, per tyliai.

3. Nuolat sakote „ką“

Jeigu dažnai kartojate „ką“, greičiausiai patys to nepastebite – apie tai užsimena ar priekaištauja artimieji. Būtent kartu gyvenantys sutuoktiniai ar artimieji pirmi pastebi nusilpusios klausos ženklus ir juos įvardina: tu nuolatos sakai „ką“, tu per garsiai žiūri televizorių ir panašiai.

4. Jums sako, kad kalbate labai garsiai

Tai dar vienas priekaištas, kurį galite išgirsti iš artimųjų lūpų. Nusilpus klausai, natūraliai silpniau girdite ir savo paties balsą, todėl kalbate garsiau. Jums gali atrodyti, kad kalbate įprastai, tačiau namiškiai sakys, kad šaukiate, kalbate per garsiai.

5. Jaučiate ausyse ūžesį

Tyrimai rodo, kad nusilpusią klausą dažnai lydi ir dar viena problema – įkyrus ūžesys ausyse, vadinamas tinitu. Tai varginantis garsas, kurio aplinkoje iš tiesų nėra – jį „girdite“ tik jūs. Nustatyta, kad 90 proc. tinito simptomus jaučiančių žmonių taip pat turi nusilpusią klausą. Pastebėjus atsiradusį ūžesį, patariama pasitikrinti klausą ir įsitikinti, ar vargina tik tinitas, ar kartu ir klausos nusilpimas.

Siekdamas paskatinti rūpintis savo klausa, klausos centras „Audiomedika“ bei „Gintarinė vaistinė“ suvienijo jėgas ir kviečia
NEMOKAMAI pasitikrinti klausą Druskininkuose esančioje vaistinėje adresu Čiurlionio g. 65. Klausą tikrins profesionalūs „Audiomedika“ klausos protezavimo specialistai ir suteiks informaciją apie klausos svarbą ir jos problemas.

Registruokitės nemokamam klausos patikrinimui puslapyje www.klausa.lt, skambinkite telefonu +370 660 28 339 arba teiraukitės vaistininko.

Užsakymo Nr. MDR-441-01