Ligoninės direktorė E. Raulušaitienė: „Žinome, ko reikia mūsų pacientams“

„Man atrodo, kad Druskininkų ligoninei trūksta tik vieno dalyko – pavadinti ją universitetine, nes puikių, kvalifikuotų specialistų čia jau yra“, – sako čia pacientus konsultuojantis habilituotas mokslų daktaras, gydytojas endokrinologas Valentinas Matulevičius, sukaupęs daugiau kaip 30 metų nuolatinio darbo endokrinologijos srityje patirtį.

Druskininkų ligoninės direktorė E. Raulušaitienė ir gydytojas V. Matulevičius įsitikinę, kad kokybiškas paslaugas pacientai gali gauti ir Druskininkuose/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Daugelis žmonių įsitikinę, kad tinkama specialisto konsultacija jiems gali būti suteikta tik didžiųjų miestų klinikose. Tačiau druskininkiečiams, kuriems reikia, pavyzdžiui, gydytojo endokrinologo konsultacijos, patiems nebereikia niekur važiuoti.

Pasak V. Matulevičiaus, Druskininkų ligoninėje yra viskas, ko reikia jo specialybės gydytojui: „Aš beveik nesiunčiu pacientų į universitetines ligonines, nes jie turi sąlygas išsitirti čia. Šių ligų diagnostikai Druskininkuose yra sudarytos visos įmanomos sąlygos. Ligoninėje atliekami kompiuterinės tomografijos, echoskopiniai ir pagrindiniai laboratoriniai tyrimai, o mieste sėkmingai veikiančiuose diagnostikos centruose galima atlikti magnetinio rezonanso tyrimus. O ir diagnozės nustatymui labai svarbių mokamų hormonų tyrimų (čia atliekami tokie pat, kaip ir universitetinėse klinikose) kaina Druskininkų ligoninės laboratorijoje yra, palyginus, nedidelė. Paskaičiavau, kad žmogus čia susimoka už hormonų tyrimą, ir jam jau nereikia vykti į didmiesčius. Sutaupomos kelionės išlaidos ir brangus laikas. O juk žmogui konsultuotis gali tekti važiuoti ir kelis kartus. Taigi kartais net nėra prasmės siųsti žmogaus į didžiąsias klinikas, nes kokybišką paslaugą jis gali gauti ir Druskininkuose.“

„Pastaruoju metu daugėja dėl endokrininių ligų besikreipiančių ir jaunesnių, ir vyresnių pacientų. Pasirodo, tai dažna prastos savijautos priežastis. Daugelis žmonių nė neįtaria, kad serga endokrininėmis ligomis, todėl būtina reguliariai lankytis pas gydytoją endokrinologą ir pasitikrinti, ar endokrininė sistema veikia tinkamai. Mūsų ligoninėje dirba profesionalūs gydytojai konsultantai, Rasa Koreivienė bei V. Matulevičius, veikia patikima laboratorija, yra visos reikalingos sąlygos paciento ištyrimui“, – sako Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė.

Gydytojas V. Matulevičius, paklaustas, kodėl pasirinko dirbti Druskininkų ligoninėje, sako, jog jam labai įdomus klinikinis darbas su pacientais. Jis akcentavo, jog Druskininkų ligoninėje daug dėmesio skiriama endokrinologijos sričiai: čia veikia endokrinologo kabinetas, vietinė laboratorija, kurios tyrimų rezultatai patikimi. „Tai turėtų žinoti ir šeimos gydytojai, ir patys pacientai“, – sako gydytojas, Druskininkų ligoninėje konsultacijas teikiantis antradieniais ir trečiadieniais. Jis patikino, jog pacientams nereikės laukti eilėje – registratūros darbuotojos dirba puikiai, pacientus jos užregistruoja taip, kad jiems netektų praleisti daug laiko prie gydytojo kabineto.

V. Matulevičius sako, kad dažniausiai pas endokrinologą ateina pacientai, sergantys skydliaukės ligomis ir cukriniu diabetu. Rečiau tenka konsultuoti pacientus, kuriems įtariamos ar nustatytos antinksčių, hipofizės, lytinių liaukų ir kiti, dar retesni, sutrikimai.

Kokie požymiai išduoda, kad žmogui reikia gydytojo endokrinologo konsultacijos? Pasak V. Matulevičiaus, endokrinines ligas išduoda nuolatinis nuovargis, irzlumas, pyktis iki nevaldomo priepuolio, nemiga, prakaitavimas, svorio svyravimai, nagų, plaukų lūžinėjimas, padažnėjęs pulsas ir kiti nemalonūs simptomai. „Pajutę tokius simptomus, vizito pas gydytoją endokrinologą neatidėliokite. Pasitaiko nemažai jau įsisenėjusių ligų, užleistų atvejų, kai žmonės kreipiasi per vėlai ir jiems sunku padėti. Jei pacientai kreipiasi, kai liga būna įsisenėjusi, pakitimai gali būti negrįžtami, gydymas ilgalaikis, o kartais jis tęsiasi ir visą gyvenimą. Reikia ateiti laiku, dar geriau – pasitikrinti profilaktiškai“, – sako V. Matulevičius.

„Mūsų tikslas – suteikti pagalbą pirmiausia Druskininkų krašto žmonėms, tačiau tikimės, kad ligoninėje konsultuojantis habilituotas mokslų daktaras, gydytojas endokrinologas V. Matulevičius galės pagelbėti ir aplinkinių rajonų žmonėms“, – sako Druskininkų ligoninės direktorė E. Raulušaitienė.

Ligoninės vadovė akcentavo, kad Druskininkų savivaldybėje yra labai aktuali ir cukrinio diabeto problema. Ji pasidžiaugė ligoninės specialistų bendradarbiavimu su čia veikiančiu diabeto klubu „Atgaja“ bei Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, kuris vykdo įvairias prevencines programas.

Gydytojas endokrinologas V. Matulevičius Druskininkų ligoninėje konsultuoja antradieniais nuo 10 iki 21 val., o trečiadieniais – nuo 8 iki 17 val.

Druskininkų ligoninės informacija