Seminare – patarimai apie pagalbos galimybes ir būdus vaikams, turintiems sensorinių integracijos sunkumų

Asociacija „Padėkime vaikams“ šiemet įgyvendina socialinės veiklos projektą „Ypatinga draugystė“, kuris finansuojamas Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšomis. Projekto tikslas – pagalba Druskininkų savivaldybėje augantiems vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, ir jų šeimos nariams. Vienas iš projekto uždavinių yra organizuoti tėvų, mokytojų ir jų padėjėjų bei savivaldybės atstovų susitikimus su specialistais, galinčiais suteikti šioms šeimoms svarbią informaciją.

Ergoterapeutė I. Gaidienė pristatė pagalbos galimybes ir būdus vaikams, turintiems sensorinių integracijos sunkumų/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Praėjusį penktadienį Druskininkų jaunimo užimtumo centre surengto pirmojo tėvų, mokytojų ir jų padėjėjų, Savivaldybės atstovų, specialistų susitikimo-seminaro metu ergoterapeutė Irma Gaidienė pristatė pagalbos galimybes ir būdus vaikams, turintiems sensorinių integracijos sunkumų. I. Gaidienė turi didelę darbo patirtį su raidos sutrikimų turinčiais vaikais, ji jau 18 metų dirba LSMUL Kauno klinikų filiale Vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“, daug metų aktyviai dalyvauja akademinėje veikloje Lietuvos sveikatos mokslų universitete, skaito paskaitas studentams.

Susitikimo metu I. Gaidienė paaiškino, kad sensorinė integracija – tai mūsų gebėjimas priimti, sisteminti ir perdirbti jutimais iš kūno bei aplinkos gaunamą informaciją. „Sutrikus sensorinei integracijai, gali kilti nepasitenkinimas ir pablogėti savijauta, kuri gali kisti nuo menko irzulio iki pykčio protrūkio. Dažnai sensorinės integracijos sutrikimai tampa ypač pastebimi ir pradeda kelti daug problemų, vaikui pradėjus lankyti mokyklą. Gebėjimas suprasti savo kūno signalus ir mokėti padėti sau ir savo artimam gali pagerinti savijautą ir gebėjimą mokytis“, – seminaro metu dėstė specialistė.

Druskininkų  savivaldybės informacija