Ligoninėje – naujas modernus rentgeno aparatas ir atnaujintos patalpos

VšĮ Druskininkų ligoninė, gerindama rentgeno diagnostikos paslaugų kokybę, papildė savo diagnostikos įrangos arsenalą dar vienu moderniu įrenginiu

Vakar ligoninėje organizuotas iškilmingas atnaujinto rentgeno kabineto su nauju moderniu rentgeno aparatu atidarymas, kuriame dalyvavo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, LR Seimo narys Zenonas Streikus, Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė, ligoninės personalas, medicinos įrangos tiekėjų atstovas.

Simbolinę juostelę perkirpo medicinos įrangos tiekėjų atstovas, Seimo narys Z. Streikus, Savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė, meras R. Malinauskas ir Druskininkų ligoninės direktorė E. Raulušaitienė/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Taigi ligoninėje sumontuota nauja, moderni Japonijos gamintojo „Shimadzu“ dviejų darbo vietų rentgeno sistema „Radspeed“.

Rentgeno vamzdžio kolona sumontuota ant lubinės pakabos, ir tai leidžia atlikti plačius ir skersinius, ir išilginius judesius.

Yra galimybė atlikti rentgeno tyrimus, pacientui esant vertikalioje ir horizontalioje padėtyse, taip pat ir ant pervežimo vežimėlio.

Ligoninės medikai džiaugiasi, kad įstaigos diagnostikos įrangos arsenalas papildytas dar vienu moderniu įrenginiu/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Sistemos gaunamų vaizdų kokybę užtikrina naujausios kartos detektorių sistema, kuri pasižymi ne tik pažangiausiais techniniais parametrais, bet, reikalui esant, lengvai gali būti naudojama su kitais, pavyzdžiui mobiliais rentgeno aparatais.

Rentgeno sistema sukomplektuota su kompiuterine rentgeno ir mamografinių vaizdų peržiūros ir diagnostikos darbo vieta su dviem 5 megapikselių medicininiais monitoriais.

Išskirtinė darbo stoties savybė – galimybė peržiūrėti ir diagnostikai naudoti ne tik rentgeno, bet ir mamografinius, tarp jų – ir tomosintezės, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso, ultragarsinius ir kitus vaizdus.

Tai leidžia maksimaliai universaliai išnaudoti darbo stotį rutininių ligoninės tyrimų aprašymams.

Įranga įsigyta su trijų metų garantija, kuri apima ne tik techninę priežiūrą, bet ir techninės būklės tikrinimą bei kokybės kontrolės bandymus, tai leis šį laikotarpį naudotis sistema be jokių išlaidų jos priežiūrai.

Pristatydama naują aparatą, ligoninės direktorė E. Raulušaitienė pasidžiaugė aktyviu Savivaldybės bendradarbiavimu, įsigyjant modernų diagnostikos įrengimą ir pastebėjo, kad šis aparatas bus saugesnis, mažiau radioaktyvus ir, jį naudojant, bus galima aptarnauti daugiau pacientų.

Meras R. Malinauskas pasidžiaugė, jog naujasis įrenginys bus vienas iš moderniausių regione ir palinkėjo, kad jam būtų kuo mažiau darbo, kad druskininkiečiai ir kurorto svečiai būtų sveikesni.

Administracijos direktorė V. Jurgelevičienė pajuokavo, jog Savivaldybė ligoninei šiemet padovanojo ne tik naują aparatą, bet ir energingą vadovę.

Svečiai ir ligoninės atstovai perkirpo simbolinę juostelę, o naujasis rentgeno aparatas pradeda savo darbą.

Rentgeno aparatas įsigytas, dalyvaujant Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotoje rentgenodiagnostikos paslaugų kokybės gerinimo 2018-2025 metų programoje bei finansuojant Druskininkų savivaldybės lėšomis.

„Mano Druskininkai“ informacija