KADA PATS LAIKAS SUSIDOMĖTI AKIŲ SVEIKATA?

Akys yra toks organas, kurį naudojame visą tą laiką, kai nemiegame. Jomis, kaip ir širdimi, kuri mums tarnauja ne tik dieną, bet ir miegant, priklauso nuoširdžiai rūpintis ir atskubėti joms į pagalbą, vos tik pajuntame, kad joms kažkas negero pradeda darytis.

Nuo kokių sutrikimų dažniausiai prasideda akių ligos?

Įprastai akių ligos prasideda suprastėjusia rega. Atsiradusių sutrikimų priežasčių nešalinant suprastėja ne tik gyvenimo kokybė, bet ir iškyla rimta grėsmė dar labiau pablogėti regėjimui. Dažniausiai pasitaikanti dabartinių jaunų žmonių akių liga yra trumparegystė, o vyresniame amžiuje tyko klastingoji katarakta.

Kas yra pavojingiausia akims?

Pats pavojingiausias dalykas akims yra tas, kad dauguma žmonių vis mažiau laiko išbūna lauke, kur akys gali mėgautis natūralia šviesa, o vietoj to jas gadina žydrąja ekranų šviesa.

Ypač yra pavojingas darbas su kompiuteriu, nes akys ilgą laiką darbuojasi labai trumpu nuotoliu. Tuo tarpu žmonių akys yra pratusios kaitalioti atstumus tarp skirtingų objektų. Dirbdamos artimu nuotoliu akys greitai įsitempia ir pavargsta.

Nuo kokio amžiaus prasideda senatvinė toliaregystė?

Maždaug nuo keturiasdešimties metų amžiaus prasideda senatvinė toliaregystė, todėl prireikia turėti akinius, skirtus skaitymui. Taip nutinka todėl, kad akys palaipsniui praranda galimybę fokusuoti objektus, kurie yra arti.

Anot akių gydytojų, šio proceso išvengti ar sustabdyti neįmanoma. Tiesa, jį galima šiek tiek atitolinti, stengiantis gyventi kuo sveikiau, be žalingų įpročių, daugiau laiko skirti buvimui gryname ore, judėjimui, nes tada organizmas įgyja daugiau pajėgumo grumtis su senėjimo procesais.

Dėl kokių priežasčių gali grėsti katarakta ir kodėl verta pasitikrinti akis?

Katarakta gali atsirasti ne tik dėl senėjimo, bet ir dėl reguliariai užklumpančių akių uždegimų, jų traumų, gretutinių ligų gydymo. Todėl, pasireiškiant šiems požymiams, yra labai naudinga laiku ir nuolat tikrintis akis, užkertant kelią tolesniam regos silpnėjimui.

Be to, tikrinimo metu aptinkamos ir kitos rimtos akių ligos – geltonosios dėmės degeneracija ar glaukoma.  Akių klinika „Regos centras“ kviečia drąsiai ateiti pasitikrinti akis, nes tai leidžia labai greitai aptikti galimos ligos užuomazgas bei laiku pradėti gydymą.