Druskininkų ligoninės gydytojas Arnas Šeškevičius: apie išsipildžiusią vaikystės svajonę ir naujas pareigas

Druskininkų ligoninę darbui renkasi vis daugiau jaunų, perspektyvių medikų. Vienas iš jų – druskininkiečiams ir kurorto svečiams jau pažįstamas gydytojas anesteziologas-reanimatologas Arnas Šeškevičius, nuo šių metų pradėjęs eiti Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjo pareigas.

Gydytojas anesteziologas-reanimatologas A. Šeškevičius nuo šių metų pradėjo eiti Druskininkų ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius vedėjo pareigas / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Būti gydytoju – išsipildžiusi vaikystės svajonė

Arnas yra kilęs iš Kauno rajone esančio Ežerėlio. Kaip jis pats pastebi, Ežerėlis, kaip ir Druskininkai, yra apsuptas miškų. Gydytojas pasakoja, kad polinkį į mediciną jis paveldėjo iš vidaus ligų gydytoja dirbusios mamos – nuo vaikystės teko girdėti kalbas apie mediciną, pacientus, ligoninės gyvenimą, todėl mediko kelias atrodė pažįstamas ir tarsi savaime suprantamas.

„Prisimenu, pirmoje klasėje visi turėjome ant lapelių parašyti, kuo norime būti užaugę. Pradinių klasių mokytoja saugojo mūsų svajonių lapelius ir atidavė, tik pabaigus mokyklą. Mano lapelyje buvo parašyta – gydytojas arba krepšininkas. Taip jau yra, kad genetiškai nesu aukštaūgis, tikriausiai todėl pasirinkau būti gydytoju“, – juokauja A. Šeškevičius.

Įstojęs į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą (LSMU), Arnas jau antraisiais studijų metais apsisprendė tapti anesteziologu-reanimatologu. Kaip pats sako, mokslai buvo nelengvi, bet įdomūs, todėl dėl savo pasirinkto kelio niekada neteko gailėtis – atvirkščiai – jis džiaugiasi savo pasirinkimu.

Dirbti Druskininkuose pakvietė kolega

Paklaustas, kodėl nusprendė dirbti Druskininkų ligoninėje, A. Šeškevičius sako, kad, studijuodamas LSMU, profesinėje mokykloje papildomai dar mokėsi ir paramediko specialybės. Baigęs studijas, pradėjo dirbti Kauno miesto GMP, ten susipažino su druskininkiečiu gydytoju Tomu Bernatavičiumi, kuris tuo metu jau dirbo gimtojo miesto ligoninėje ir pasiūlė kolegai prisijungti prie komandos. „Nusprendžiau pabandyti, ir nuo tada prasidėjo mano ryšys su Druskininkais“, – sako A. Šeškevičius, Druskininkuose dirbantis jau trejus metus.

„Puikiai prisimenu savo pirmąją darbo dieną Druskininkų ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Budėjimo metu buvo stacionarizuotas pacientas, patyręs sunkią galvos traumą. Pacientas atitiko visus galvos smegenų mirties požymius ir buvo paruoštas kaip donoras. Kažkas to paciento dėka dar ir dabar gyvena“, – pirmuosius įspūdžius naujame darbe prisimena ir jautria istorija dalijasi A. Šeškevičius.

Gydytojas džiaugiasi, kad, pradėjus dirbti Druskininkuose, kolegos visada noriai padėdavo, jis ypač dėkingas gydytojai Nadieždai Oleinik, kuri jį nuoširdžiai mokė, dalijosi sukaupta patirtimi.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje – nauji iššūkiai kiekvieną dieną

Nuo šių metų pradžios A. Šeškevičius pradėjo eiti Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjo pareigas. Nors šias pareigas jis eina laikinai, dar laukia konkursas, tačiau gydytojas jau spėjo įvertinti šių pareigų atsakomybę.

Anot A. Šiškevičiaus, tai – tikrai nelengvas ir atsakingas darbas, tačiau su kolektyvu jie pažįstami jau ilgą laiką, todėl kartu nebaisu įveikti sunkumus: „Mūsų bendras tikslas – maksimaliai gerai daryti viską, ką mokame, Druskininkų ligoninės pacientų ir visos ligoninės labui“.

Paklausus, kaip atrodo įprasta darbo diena Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, jaunas gydytojas sako, kad kiekviena diena – tai vis nauji iššūkiai: čia – ramu, čia – medikai dirba išsijuosę. Žinoma, labiausiai gydytoją džiugina, kai pavyksta išsaugoti žmonių gyvybes.

„Dažnai juokaujame, kad pas mus patenka tik sunkiausi pacientai. Ne svoriu, tačiau klinikine prasme. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje gydomi pacientai po sudėtingų chirurginių, urologinių ar kitų operacijų, po apsinuodijimų, daugybinių traumų, ūmaus ir užsitęsusio širdies ir kvėpavimo funkcijos nepakankamumo atvejais, sergantys kitomis ligomis, kai yra būtinas nuolatinis paciento gyvybinių funkcijų sekimas ir palaikymas specialia medicinine įranga, intensyvus medikamentinis gydymas. Skyriuje teikiamos paslaugos suaugusiems pacientams, turintiems komplikuotą, progresuojančią ar dauginę patologiją, kai reikalingas visapusiškas ištyrimas, neinvazinis ar invazinis gyvybinių funkcijų stebėjimas, jų koregavimas ir palaikymas aparatais ar medikamentais. Esant reikalui, teikiamos specialistų konsultacijos. Skyriuje užtikrinamas nuolatinis paciento monitoringas, leidžiantis laiku įvertinti jo būklę, koreguoti gydymą. Pacientai gydomi šiuolaikiniais gydymo metodais, taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją, pakaitinę inkstų terapiją (dializę) ir kitas svarbias organizmo funkcijas užtikrinančias diagnostines bei gydomąsias priemones. Darbas – intensyvus, tačiau labai įdomus. Monotonija lieka už mūsų skyriaus durų“, – apie darbo ypatumus pasakoja A. Šeškevičius.

A. Šeškevičius: „Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje kiekviena diena – tai vis nauji iššūkiai: čia – ramu, čia – medikai dirba išsijuosę“ / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Pasiteiravus, kokie jo lūkesčiai ir planai dirbti Druskininkų ligoninėje, gydytojas pirmiausia pabrėžia, kad svarbiausias tikslas – maksimaliai padėti į ligoninę patekusiam pacientui.

„Druskininkų ligoninė Vilniaus regione patenka į intensyvios terapijos klasterį. Ši gydymo įstaiga ir toliau teiks intensyvios terapijos paslaugą – ligoniui bus suteikiamas pilnas reanimacijos ir intensyvios terapijos intervencijų ir būtinosios diagnostikos paslaugų spektras. Didžiausi iššūkiai bus atitikti pasikeitusius naujausius reikalavimus, tačiau su planuojamomis investicijomis tai neturėtų būti sudėtinga“, – įsitikinęs A. Šeškevičius.

Kai randa laiko pramogoms, Arnas gydytojo chalatą su malonumu iškeičia į slidininko
aprangą – su žmona Loreta mėgsta slidinėti / Asmeninio archyvo nuotrauka

Po darbo gydytojo chalatą keičia į slidininko aprangą

Dabar į darbą Druskininkuose A. Šeškevičius atvyksta iš Kauno. Tačiau, kaip pats sako, niekada negali žinoti, kaip pasisuks gyvenimas. Gal bus priimtas sprendimas čia apsigyventi? Labiausiai Druskininkuose A. Šiškevičių žavi K. Dineikos Sveikatingumo parkas.

Nors gydytojas prisipažįsta, kad laisvalaikio jis turi nedaug, tačiau, kai randa laiko pramogoms, gydytojo chalatą su malonumu iškeičia į slidininko aprangą. „Druskininkuose geriausios sąlygos slidinėti. Nesvarbu, ar žiema, ar vasara – Druskininkuose visada galima rasti žiemą „Snow Arenoje“, – Druskininkuose siūlomomis žiemos pramogomis džiaugiasi gydytojas A. Šeškevičius.

„Mūsų įstaiga, kaip daugiaprofilinė ligoninė Vilniaus regione, ir toliau teiks visą reanimacijos ir intensyvios terapijos paslaugų spektrą. Pagal naujausius reikalavimus, nuo 2024 m., norint atitikti intensyvios terapijos paslaugas, reikia atitikti daugybę naujų kriterijų: gauti licencijas, pakeisti ligoninę struktūriškai ir organizaciniu požiūriu, investuoti į patalpas, medikų kvalifikaciją, medicinos priemones. Pagal naują projektą, intensyviai terapijai bus keliami tokie reikalavimai, kokius šiuo metu atitinka tik Kauno, Santaros klinikos ir kitos trečio lygio ligoninės. Taigi laukia rimti iššūkiai. Labai džiaugiuosi gydytojo Arno apsisprendimu vadovauti Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui. Per tris darbo metus jis puikai pademonstravo atsakingumą, profesionalumą ir lyderystę – visada siekdamas dialogo su kolegomis bei su pacientais. Kolektyvas ir pacientai gydytoją Arną apibūdina, kaip empatišką ir labai draugišką.

Skyriaus komanda per pastarąjį mėnesį atsinaujino – ją papildė dar keturi jauni gydytojai: Lina, Justinas, Skaistė ir Artūras, be to, čia dirba labai stipri slaugytojų ir jų padėjėjų komanda. Esu tikra, kad ši komanda ir toliau puikiai susitvarkys su esamais bei naujai keliamais reikalavimais.

Tikėkimės, kad iš ministerijos sulaiksime žadėtų investicijų tiems reikalavimams įgyvendinti“, – sako Druskininkų ligoninės direktorė  Evelina Raulušaitienė.

VšĮ „Druskininkų ligoninė“ informacija