Druskininkų viešasis transportas atsinaujino dar 8 elektra varomais autobusais

UAB „Kautra“, dar praėjusį pavasarį Druskininkuose pristačiusi pirmuosius du elektrinius autobusus, kuriuos pasiūlė lietuviško kapitalo įmonės „Altas Auto“ ir „Elinta Motors“, metus užbaigė, miesto viešąjį transportą atnaujinusi dar 8 elektra varomais autobusais. Iš viso Druskininkuose sausio mėnesį jau kursuoja 10 elektra varomų autobusų.

Prieš naujuosius UAB „Kautra“ surengė 8 naujų elektra varomų autobusų pristatymą savivaldybės vadovams ir Druskininkų bendruomenei / Dianos Sinkevičiūtės ir Mariaus Dovidausko nuotraukos

Druskininkų vizija – 100 proc. elektrinis viešasis transportas

Gruodžio 29 dieną prie Druskininkų savivaldybės buvo pristatyti elektra varomi „Temsa MD9 electriCITY“ autobusai, kurie turi 30 sėdimų, 25 stovimas bei 1 vietą judėjimo negalią turintiems keleiviams. Keleivių vežėja „Kautra“, aptarnaujanti ir Druskininkų miesto maršrutus, praėjusių metų pradžioje paskelbė išsikėlusi tikslą per du metus įmonės autobusų parką atnaujinti 100 elektrinių transporto priemonių ir žengia tikslo link.

„Druskininkiečių bendruomenė ir kurorto svečiai jau spėjo įvertinti pirmųjų elektra varomų autobusų privalumus – džiaugiuosi, kad netrukus kurorto gatvėmis riedės jau 10 tokių autobusų, o mes su UAB „Kautra“ dar vienu reikšmingu žingsniu priartėjome prie savo tikslo – 100 proc. ekologiško viešojo transporto. 2023 m. pavasarį Druskininkai taps pirmuoju Lietuvos miestu, kurio viešojo transporto keleivius aptarnaus išskirtinai tik elektra varomi autobusai. Tikimės, kad modernūs, patrauklūs, patogūs ir ekologiški autobusai taps paskatinimu rinktis kelionę viešuoju transportu. Pavasarį Druskininkų savivaldybėje atnaujinsime ir visus 38 autobusų stotelių paviljonus, kad viešojo transporto laukimas būtų patogesnis, o paviljonai darniai įsilietų į kurorto aplinką. Esame žalias, už aplinkos tausojimą, oro taršos mažinimą pasisakantis kurortas – mūsų darbai ir pastangos šioje srityje sulaukė įvertinimo: per šiuos metus Druskininkams įteikti žaliausios ir darniausios savivaldybės apdovanojimai. Džiaugiamės įvertinimais ir toliau tęsiame darbus tausodami mus supančią aplinką“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Visi elektra varomi miesto autobusai pritaikyti neįgaliesiems

Druskininkų viešąjį transportą aptarnaus 17 elektrinių autobusų, dauguma iš jų jau pasiekė miestą ir yra paruošti darbui.

„Du mažesni „Altas auto“ mikroautobusai sėkmingai aptarnauja keleivius nuo pavasario, o naujųjų metų išvakarėse darbą pradėjo dar 8 nauji, 100 proc. elektra varomi autobusai, kurie papildė Druskininkų viešojo transporto sistemą. Netrukus miesto gyventojai jau galės patys išbandyti ir didesnius elektrinius autobusus miesto gatvėse. Noriu pasveikinti Druskininkus, tvirtai žengiant link užsibrėžto tikslo – būti pirmuoju miestu Lietuvoje su pilnai elektra varomu viešuoju transportu“, – sakė „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas, pridurdamas, jog tai yra puikus pavyzdys, kuriuo galėtų sekti ir kiti miestai ar rajonai.

Įmonė „Kautra“ Druskininkų miesto viešąjį transportą aptarnauja nuo 2010 metų.