Druskininkų ligoninėje atliekami gastroskopijos tyrimai su anestezija

Druskininkų ligoninės direktorė E. Raulušaitienė

Gastroskopija yra vienas iš moderniausių ir informatyviausių būdų, suteikiančių galimybę gydytojui specialiu prietaisu apžiūrėti stemplę, skrandį, dvylikapirštę žarną. Šio tyrimo metu gydytojas gali paimti biopsiją, diagnozuoti esančias ligas, nustatyti diagnozę, tikslingai paskirti gydymą. Ir nors procedūra palyginti trumpa ir užtrunka iki pusės valandos, tačiau atėjusius išsitirti žmones dažnai gąsdina tyrimo metu patiriami pojūčiai. Gera žinia Druskininkų ligoninės pacientams – nuo šiol gastroskopijos tyrimai atliekami su anestezija.

Druskininkų ligoninės direktorė Evelinos Raulušaitienės teigimu, įstaiga sulaukdavo nemažai užklausų dėl galimybės atlikti gastroskopijas su anestezija. Stengiantis atliepti pacientų poreikius, rugpjūčio 22 ir 29 dienomis pacientai jau gali registruotis tokiai paslaugai, nepamirštant turėti siuntimo. „Labai svarbu žinoti –  jei pacientui paskirtas gastroskopijos tyrimas su anestezija, po procedūros apie 3 val. pacientas negalės vairuoti“, – sakė direktorė.

Konsultacinės poliklinikos vedėjas T. Bernatavičius

Konsultacinės poliklinikos vedėjas Tomas Bernatavičius sako, kad, nuolatos galvojant, kaip galima pagerinti  ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje teikiamų paslaugų kokybę druskininkiečiams bei kurorto svečiams, buvo identifikuotos diagnostikos proceso sritys, keliančios pacientams daugiausia streso ir nerimo. Viena iš jų – virškinamojo trakto susirgimai ir jų ištyrimas.

„Istorijos apie „zondo rijimą“ mūsų visuomenėje jau tapę daugeliui nemalonias asociacijas keliančia tautosaka, dėl to pacientai dažnai ima ignoruoti virškinamojo trakto simptomus, atidėlioja vizitą pas gydytojus gastroenterologus, vengia ar išvis nedrįsta ateiti išsitirti. Dėl to nukenčia jų gyvenimo kokybė, o sunkios virškinamojo trakto ligos, įskaitant stemplės, skrandžio ar žarnyno vėžį, neretai nustatomos jau pažengusioje stadijoje, kai pavėluoto gydymo galimybės būna išsemtos, o prognozė – bloga. Siekdami užkirsti tam kelią bei sumažinti pacientų patiriamą nerimą, Druskininkų ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje nusprendėme pradėti teikti virškinamojo trakto endoskopinių tyrimų su anestezija paslaugą. Poliklinikoje sukūrę aukščiausius saugumo standartus atitinkančią infrastruktūrą ir bendram darbui sutelkę gydytojus gastroenterologus bei anesteziologus, nuo šiol pacientams pagrindinius virškinamojo trakto vaizdinius tyrimus – ezofagogastroduodenoskopiją  – galime atlikti su anestezija. Tai apsaugos mūsų pacientus nuo tokių tyrimų metu patiriamo diskomforto, skausmo, leis patį ištyrimą atlikti dar saugiau. Viliamės, kad šis mūsų ligoninės žengtas žingsnis keis visuomenės požiūrį, skatins neignoruoti virškinamojo trakto siunčiamų simptomų, nebijoti kreiptis pagalbos į specialistus, o, svarbiausia, leis laiku diagnozuoti virškinamojo trakto susirgimus bei pradėti juos gydyti dar ankstyvoje stadijoje“, – sako T. Bernatavičius.

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas, gyd. anesteziologas reanimatologas A. Šeškevičius

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas, gyd. anesteziologas-reanimatologas Arnas Šeškevičius įsitikinęs, kad endoskopijos tyrimai, atliekami su bendrąja nejautra, naudingi ir pacientui, ir procedūrą atliekančiam gydytojui.

„Endoskopiniai tyrimai dėl savo specifikos pacientams nuo seno keldavo nemalonių pojūčių ir prisiminimų. Džiaugiamės, kad nuo šiol Druskininkų ligoninėje pradedame teikti endoskopinio ištyrimo bendrojoje nejautroje paslaugą. Tai sudarys sąlygas tyrimą atlikti dar saugiau ir kokybiškiau. Prižiūrint gydytojui anesteziologui, nuskausmintas ir tyrimo metu miegantis pacientas nejuda, o tai mažina komplikacijų riziką ir leidžia gydytojui gastroenterologui nuodugniai įvertinti visą virškinamąjį traktą“, – sako gydytojas anesteziologas-reanimatologas A. Šeškevičius.

Gastroenterologas A. Kederys

Gastroenterologas Andrius Kederys pabrėžia, kad endoskopinė diagnostika labai svarbi ieškant virškinamojo trakto nusiskundimų priežasties, sprendžiant dėl atitinkamo gydymo.

„Pastaraisiais dešimtmečiais medicinos proveržis yra didžiulis. Ne išimtis ir endoskopinių tyrimų atlikimo technologijos. Tobulėja aparatūra, kuria atliekamos procedūros. Tačiau tam, kad pacientas nejaustų nemalonaus pykinimo, skausmo, baimės endoskopinio tyrimo metu pradėta taikyti intraveninė nejautra paciento komfortui užtikrinti. Prieš tyrimą į veną įvedamas kateteris, jį naudojant, suleidžiami vaistai, sukeliantys trumpą miegą. Kvėpavimą, širdies darbą tyrimo eigoje prižiūri gydytojas anesteziologas. Intraveninėje nejautroje gali būtų atliekami ir skrandžio (gastroskopijos), ir žarnyno tyrimai (kolonoskopijos). Atlikus endoskopinį tyrimą, taikant intraveninę nejautrą, pacientas nejaučia gerklės sudirginimo, skausmo ar kitų nemalonių pojūčių. Tokio tyrimo metu gydytojas gastroenterologas gali išsamiau įvertinti gleivinės pakitimus, šalinti randamus polipus ar atlikti biopsijas“, – sako A. Kederys.

Gydytoja gastroenterologė J. Bižytė

Gydytoja gastroenterologė Jurgita Bižytė įsitikinusi, kad gastroskopija – geriausias tyrimas, norint įvertinti stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės pakitimus. Kadangi dalis pacientų šio tyrimo paniškai bijo arba labai sunkiai jį toleruoja, tokiu atveju yra alternatyva – gastroskopija su narkoze. Jos metu pacientas išvengia nemalonių pojūčių, o gydytojas gali ramiai atlikti tyrimą.

Registruotis tyrimams Druskininkų ligoninėje galite internetu portale www.esveikata.lt arba telefonu (8 313) 59 144.

Druskininkų ligoninės informacija