Centre „Dainava“ – vienas iš geriausių nešiojamų ultragarsinių aparatų-echoskopų mūsų regione

Viešoji įstaiga Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras „Dainava“ kartu su Augustovo Ilgalaikės globos namais įgyvendina projektą „Bendri veiksmai siekiant sumažinti tarpvalstybinę grėsmę sveikatai“ (projekto nr. LT-PL-5R-365). Projektas finansuojamas Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos (4 prioritetas „Valdžios institucijų ir suinteresuotųjų subjektų institucinių gebėjimų stiprinimas ir veiksmingas viešasis administravimas“) lėšomis. Projekto tikslas – sustiprinti administracinius ir institucinius gebėjimus tarpvalstybinių grėsmių sveikatai, tokių kaip COVID-19 ir panašių, valdymui.

Savaitraštyje ,,Mano Druskininkai“ jau rašėme, kad, įgyvendinant projektą, centre „Dainava“ buvo organizuoti psichologiniai mokymai „Emocinė sveikata pandemijos metu“ bei surengti praktiniai jogos treniruočių mokymai „Kaip padėti sau pandemijos metu“. Šių mokymų metu medicinos personalas ir gyventojai buvo mokomi metodikų, kaip sumažinti stresą, atsižvelgiant į asmens fiziologines ir emocines savybes.

Be to, projekto įgyvendinimo metu buvo įsigyta daug naujos medicininės įrangos, padėsiančios medicinos personalui lengviau, greičiau ir profesionaliau suteikti medicininę pagalbą pacientams.

COVID-19 pandemijos laikotarpis sukėlė daugybę logistinių iššūkių, prižiūrint pacientus, todėl išryškėjo lengvos, patogios, mobilios ir lengvai dezinfekuojamos medicininės įrangos poreikis. Todėl centras „Dainava“ įsigijo nešiojamą ultragarsinį aparatą-echoskopą, atitinkantį šiuos kriterijus. Būtent šis, vienas iš geriausių planšetės tipo echoskopų pasaulyje yra ir bene pirmasis tokio tipo nešiojamas ultragarsinis aparatas mūsų regione. Jis – lengvas, patogus, nešiojamas, tad gydytojai galės greičiau ir paprasčiau diagnozuoti ligas.

Dažniausiai gydytojas turi pasirinkti, ar pasikliauti savo intuicija ir greitai diagnozuoti ligas, tik pažiūrėjus į pacientą ir įvertinus jo ligos istoriją, ar siųsti pacientą tyrimams, o po to laukti atsakymų kelias dienas ar savaites. Šis nešiojamas echoskopas leidžia gydytojui ištirti ir tiksliai įvertinti paciento būklę čia ir dabar. Net, jei pacientas nejuda, su šiuo aparatu jį galima ištirti čia pat – prie paciento lovos.

Prietaisas turi intuityvią mokymų platformą ir, naudojant dirbtinį intelektą, padeda gydytojui labai tiksliai įvertinti paciento būklę. Aparatas parodo gydytojui, kaip tiksliai pozicionuoti ir naviguoti daviklį, rodo kardiologines struktūras ir dirbtinio intelekto pagalba atlieka matavimus realiu laiku. Ekranas pasižymi naujos kartos kokybišku vaizdu. Aparatas turi impulsinės bangos (PW) ir nuolatinės bangos (CW) doplerį, o tai leidžia visapusiškai įvertinti širdies vožtuvų ligas. Su šiuo echoskopu galima tirti širdį, plaučius, pilvo sritį, nervus, kraujagysles, raumenų skeleto sistemą.

Užsakymo Nr. MDR-373-01