Atidarytas šiaurietiško ėjimo žiemos sezonas

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacija gruodžio 1 d. organizavo tradicinį šiaurietiško ėjimo žiemos sezono atidarymą. Druskininkų K. Dineikos sveikatingumo parke susibūrė apie 400 šiaurietiško ėjimo entuziastų iš visos Lietuvos.

Po žygio dalyviai K. Dineikos sveikatingumo parke šildėsi prie laužo, vaišinosi karšta žolelių arbata, dalinosi įspūdžiais/Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro archyvo nuotrauka

 

Renginio pradžioje visus susirinkusiuosius pasveikinusi Lietuvos šiaurietiško ėjimo asociacijos prezidentė Irena Gudiškienė palinkėjo pajusti judėjimo laisvę, einant šiaurietiško ėjimo takais. Sveikinimo žodį tarė ir Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius. Jis išreiškė viltį, kad visi, atvykę į šiaurietiško ėjimo žiemos sezono atidarymą, susipažins ne tik su puikiais šiaurietiškojo ėjimo takais, bet atras ir kitus kurorto teikiamus malonumus. Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Inga Kostina, sveikindama susirinkusiuosius, palinkėjo išlikti sveikiems. Pasibaigus sveikinimo kalboms, buvo apdovanota organizacija, kuri į renginį atvežė daugiausia žygeivių.

Prieš pasileidžiant į žygį, buvo atlikta neįprasta mankšta – šokis su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Tik tada žygeiviai su profesionaliais šiaurietiško ėjimo instruktoriais įveikė 6 arba 9 kilometrų trasas. Kvėpuodami gaiviu, pušimis kvepiančiu oru, grožėdamiesi laukine gamta, Ratnyčėlės krantais, žygio dalyviai dalijosi patyrimais bei išgyventais pojūčiais, kuriuos suteikė gražūs vaizdai.

Pasivaikščioti šiaurietiškai buvo siūloma net neturintiems tam skirtų lazdų – jas organizatoriai davė visiems, norėjusiems dalyvauti žygyje. Renginio metu organizuoti šiaurietiško ėjimo mokymai ir trumpasis žygis pradedantiesiems žingsniuotojams.

Po žygio dalyviai K. Dineikos sveikatingumo parke šildėsi prie laužo, vaišinosi karšta žolelių arbata, dalinosi įspūdžiais. Šiaurietiškojo ėjimo instruktoriams buvo įteikti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai, o tiems, kurie  prisidėjo prie šio renginio organizavimo, – padėkos.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacija dėkoja Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrui, Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkiui, Alytaus vyriausiojo policijos komisariato Druskininkų policijos komisariatui, prisidėjusiems prie šio renginio, visiems renginio dalyviams – už aktyviai praleistą laiką.

 

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija