Druskininkų savivaldybės ir ESO bendradarbiavimas – akivaizdi nauda gyventojams

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai, administracijos specialistai ir AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (toliau – ESO) atstovai aptarė 2018 m. nuveiktus darbus ir preliminarius 2019 m. planus.

 

„Džiaugiuosi, kad bendradarbiavimas dujų tiekimo klausimais su ESO suteikia apčiuopiamus rezultatus miestui ir naudą gyventojams: naujai nutiesta dujotiekio atšaka, atpigo gamtinės dujos, savivaldybės iniciatyva pavojų keliantys dujų balionai keičiami saugia prieiga prie dujų sistemos. Rezultatai tikrai džiugina, tikiuosi, kad kitąmet ir toliau sėkmingai tęsime pradėtus darbus“, – pažymėjo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Susitikime akcentuotas ESO indėlis, plečiant gamtinių dujų dujotiekį: naujai suprojektuotas ir jau veikia dujotiekis Senamiesčio kvartale, o Baltašiškėje bus paleistas iki metų pabaigos. Sėkmingai vykdomi gyventojų būstų prijungimo prie dujotiekio darbai.

Aptartas ir suskystintų naftos dujų dujotiekio prijungimo klausimas prie naujojo gamtinių dujų dujotiekio.

Dujotiekiai sujungti ir užpildyti gamtinėmis dujomis lapkričio 29-30 dienomis. Atkreiptas dėmesys, kad gyventojai, gyvenantys daugiabučiuose namuose Liepų, Vasario 16-osios, Žaliosios, Maironio, Antakalnio, Šv. Jokūbo, M. K. Čiurlionio (4, 4A, 4B, 7, 20) gatvėse ir suskystintas naftos dujas naudojantys maisto ruošimui, nuo gruodžio 1 dienos galės naudotis ESO gamtinių dujų sistema. Šiems vartotojams išsiųsti laiškai su dujų tiekimo sutartimis. ESO atstovai apsilankys gyventojų namuose ir suteiks būtiną informaciją apie pokyčius, pateiks dalomąją informacinę medžiagą.

Susitikimo metu aptartos galimybės pastatyti modulinę transformatorinę, įrengti saulės jėgaines, akcentuota būtinybė, atlikus įvairius darbus, pasirūpinti infrastruktūros atstatymu.

Susitikime buvo aptarta Druskininkų savivaldybės inicijuota dujų balionų keitimo daugiabučiuose namuose eiga. Skaičiuojama, kad vidaus dujų sistemos prijungimo prie veikiančio dujotiekio ir skaitiklio įrengimo kiekvienam butui kaina 150 eurų. 50 proc. šios sumos gyventojams kompensuoja Druskininkų savivaldybė. Planuojama, kad iki metų pabaigos prie dujotiekio sistemos prisijungs daugiau kaip 100 vartotojų.

„Džiaugiamės, kad ESO pasiūlė patrauklią keitimo kainą ir bendromis pastangomis sėkmingai įgyvendiname šį procesą. Savivaldybei priklausantys socialiniai būstai jau prijungti prie gamtinių dujų sistemos, prie jos vis aktyviau jungiasi ir daugiabučių namų bendrijos. Kviečiame gyventojus įvertinti dujų balionų keliamą pavojų ir rinktis saugią prisijungimo prie ESO dujotiekio alternatyvą“, – sakė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.

Gyventojai turėtų žinoti, kad, vadovaujantis Dujų sistemų pastatuose įrengimo ir Suskystintų naftos dujų įrenginių eksploatavimo taisyklėmis, aukštesniuose kaip 2 aukštų daugiabučiuose pastatuose įrengti, keisti ir eksploatuoti dujų balionus draudžiama.

Už taisyklių pažeidimą ir dujų balionus butuose atsakingi butų savininkai, todėl gyventojai, neatsisakę draudžiamų dujų balionų, gali būti baudžiami administracine tvarka.

 

Druskininkų  savivaldybės informacija