Apsilankykite Druskininkų implantologijos centre!

Burnos sveikata – būklė, kai žmogus nejaučia lėtinių skausmų burnoje ar veido srityje, kai nėra įgimtų burnos defektų, periodonto ligų, dantų ėduonies, kai žmogus turi visus dantis, kai nėra piktybinių navikų burnoje ar kitų patologinių pokyčių, kurie žaloja burnos ertmės audinius  (PSO, 2008).

Apnašose daug bakterijų, patekusių iš mūsų seilių. Bakterijos prilimpa prie danties paviršiaus ir dauginasi. Šį procesą skatina prasta burnos higiena, netinkama mityba, saldus maistas ir gėrimai. Jeigu apnašos tinkamai nepašalinamos kasdienio dantų valymo metu, rūgštys – apnašų bakterijų apykaitos produktai – pažeidžia dantenas. Jose vystosi uždegimas, jos kraujuoja. Šis pavojingas ženklas rodo, kad reikia tuoj pat gerinti burnos higieną. Ilgainiui uždegimas plinta giliau ir sukelia periodonto ligą, kuri pažeidžia dantį laikantį kaulą.

Druskininkų impantologijos centro higienistė Laura Šatraitytė

Štai kodėl odontologai ragina tikrinti dantų ir dantenų būklę. Svarbu suprasti, kad nuolatinė priežiūra padeda išvengti odontologinių problemų ir sutaupyti laiko bei pinigų.

Reguliarus apsilankymas pas burnos higienistą turėtų tapti įpročiu tiems, kurie brangina savo sveikatą, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį visam mūsų organizmui.

Norint išvengti daugelio burnos, dantų ar dantenų ligų, nemalonaus burnos kvapo ir džiaugtis gražia šypsena, svarbi burnos ir dantų higiena. Dėl to būtina nuolatos atlikti asmeninę burnos priežiūrą ir lankytis odontologijos klinikoje, kurioje atliekama profesionali burnos higiena.

PBH – tai higienos procedūra, kurios metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, nustatomas dantų valymo efektyvumas, pacientai mokomi asmens higienos, atliekamos gydomųjų preparatų (pvz., fluoro) aplikacijos, pacientai mokomi asmeninės burnos higienos. Burnos ir dantų higiena būtina, norint sumažinti komplikacijų riziką ortodontinio gydymo metu, nešiojant  nenuimamus ortodontinius aparatus ar po dantų implantacijos, kad būtų užtikrintas ilgalaikis rezultatas.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Dantų apnašos ir akmenys yra šalinami specialiais instrumentais. Dantų akmenims valyti naudojamas ultragarsinis skaleris, kurio lengvai vibruojantis antgalis švelniai pašalina apnašas nuo danties paviršiaus, jo nepažeisdamas ir nekeldamas skausmo. Tačiau jei dantys labai jautrūs ar procedūros metu kamuoja nemalonūs pojūčiai, galima pritaikyti vietinį nuskausminimą. Iš sunkiai pasiekiamų vietų, pavyzdžiui, tarpdančių, akmenys šalinami rankiniais instrumentais.

Nuvalius apnašas mechaniškai, taikomas pažangus ir saugus metodas „Air Flow“ – kontroliuojamas sodos arba kalcio karbonato dalelių srautas, kuris nukreipiamas į danties paviršių vandens srovės ir suspausto oro pagalba. Dantų apnašo valymui „Air Flow“ metodu naudojame kalcio karbonato (Kavo Prophy Pearls) miltelius. Kavo Prophy Pearls miltelių dalelelės yra apvalios ir švelnios, todėl dantų apnašas nuvalomas, labai tausojant danties paviršių ir minkštuosius burnos audinius. „Air Flow“ metodu dantų apnašas nuvalomas greitai ir efektyviai ir nuo danties paviršiaus nelygumų, įdubimų, tarpdančių, ir nuo lygių danties paviršių. Metodas ypatingas tuo, kad danties paviršius veikiamas per atstumą, todėl nepažeidžiami kietieji danties audiniai ir dantenos. „Air Flow“ – labai efektyvus ir dantis tausojantis metodas nuvalyti apnašui, susikaupusiam dėl rūkymo, juodos arbatos, kavos ir kitų dažančių maisto produktų vartojimo.

Galiausiai dantys poliruojami šepetėliais, guminiais diskeliais ir poliravimo pasta. Dantų paviršius tampa lygus, blizgus, švelnus ir vėliau dantų apnašos ant jo kaupiasi daug sunkiau.

Sveikas, prižiūrintis dantis žmogus, turi atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą 1-2 kartus per metus. Asmeniui, neturinčiam higienos įpročių, dantų apnašas ir konkrementai formuojasi daug greičiau, todėl PBH procedūra turi būti atliekama kas 2-3 mėn., sergantiems periodonto ligomis – kas 1-4 mėn., o nešiojantiems implantus – ne rečiau kaip kas 4-6 mėn.

Kad rezultatai džiugintų ilgiau

Atlikus procedūrą ir siekiant išlaikyti pasiektus rezultatus kuo ilgesnį laiką, pacientui išaiškinama individualios burnos higienos svarba, parenkamos tinkamos priemonės – tam tikro kietumo šepetėlis, speciali pasta – išmokoma jomis teisingai naudotis.

Kiekvienas iš mūsų žino, jog dantis būtina valyti 2 kartus per dieną, ryte ir vakare, bet toli gražu ne visi – kad būtina kruopščiai valyti liežuvį. Specialistai rekomenduoja rinktis minkštą dantų šepetėlį bei keisti jį nauju kas 2-3 mėnesius, taip pat ir po profesionalios burnos higienos procedūrų ar persirgus infekcinėmis ligomis. Kiekvieną dieną privalu naudoti dantų siūlą ir tarpdančių šepetėlius. Norint, kad dantys būtų sveiki ir gražūs, patariama vartoti mažiau cukraus ar jo produktų, valgyti daugiau daržovių, natūralių maisto produktų, atsisakyti rūkymo.

Tel.  8 664 73333

Adresas: M.K Čiurlionio g. 97, el. paštas info@dric.lt 

Užsakymo Nr. MDR-223-03