„Snow Arenoje“ pirmą kartą surengta tarptautinė SES kalnų slidinėjimo stovykla ir varžybos

Lapkričio 9-15 d. Druskininkų „Snow Arenoje“ surengta tarptautinė SES (Mažos besivystančios slidinėjimo šalys) kalnų slidinėjimo stovykla, kurią vainikavo tarptautinės FIS SES / BalticCup varžybos. Varžybas organizavo Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija kartu su „Snow Arena“ ir Latvijos slidinėjimo federacija.

Į stovyklą susirinko 36 sportininkai ir 12 trenerių iš 14 šalių: Airijos, Armėnijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Kipro, Graikijos, Vengrijos, Airijos, Latvijos, Libano, Lietuvos, Portugalijos, San Marino, Serbijos ir Šiaurės Makedonijos.

Tarptautinių FIS SES / BalticCup varžybų dalyviai / SKILV archyvo nuotrauka

Stovykloje dalyvavo FIS (tarptautinė slidinėjimo ir snieglenčių federacija) ekspertė Italė Nadia Bortoluzzi, kuri organizavo treniruočių procesą ir konsultavo sportininkus bei jų trenerius techniniais slidinėjimo klausimais. Ekspertei patiko uždarų trasų turimos treniruočių sąlygos, tad ateityje ji turi planų čia surengti ne tik mažųjų šalių, bet ir bendrą FIS kalnų slidinėjimo stovyklą.

Stovyklos dalyviai „apšilimui“ dalyvavo Lietuvos kalnų slidinėjimo „Super Slalomo“ čempionate, o lapkričio 14-15 dienomis organizuotos FIS SES ir Baltijos šalių taurės varžybos, į kurias susirinko sportininkai iš 20-ies šalių.

SES varžybų komandinėje įskaitoje nugalėjo Latvijos komanda, 2-ąją vietą iškovojo lietuviai, o 3-iąją labai nedideliu skirtumu išplėšė Airijos komanda, aplenkusi Graikijos sportininkus.

Lietuvos komandai įskaitinius taškus iškovojo ir į 2-ąją vietą vedė druskininkiečiai Liepa Karlonaitė („Alpių Aidas / DSC“, trys 1-osios vietos), Nojus Užkuraitis („Snow Arena RT / DSC“) kartu su Povilu Lenkučiu (Kaunas, „Alpių Aidas“) ir sesėmis Juste bei Emilija Ragauskaitėmis (Vilnius, „Snow Bees“).

Varžybų prizininkus ir nugalėtojus apdovanojo SES prezidentas Milan Bozic ir LNSA prezidentas Remigijus Arlauskas.

Varžyboms prizus skyrė UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ ir „Snow Arena“.

FIS SES ir Baltijos šalių taurės varžybų apdovanojimų akimirka / Artūro Bikulč nuotrauka

„Snow Arena“ informaciją parengė Artūras Bikulč