„Be streso“ – projektas, padedantis jaunimui stiprinti savo sveikatą ir gerovę

Jau šešerius metus iš eilės Druskininkų jaunimo užimtumo centras (JUC) jaunąją miesto bendruomenę globoja ir stiprina „Be streso“ projektinėmis veiklomis. Projektas apima lytiškumo, psichinės sveikatos ir asmens higienos sritis. Šis visuomenės sveikatos projektas padeda formuoti sveiko gyvenimo įpročius bei suteikia prasmingų įrankių jaunimui ją puoselėti.

Projekto sėkmė slypi kryptingame veiklų įgyvendinime lytiškumo ir jaunuolių psichinės sveikatos stiprinimo srityse. Šiais metais JUC pakvietė programos „Pažink save“ edukatorius iš Kauno arkivyskupijos Šeimos centro. Jaunuoliai diskutavo apie savivertę, sveiką požiūrį į savo kūną, aptarė meilės ir įsimylėjimo skirtumus. Paskaitos buvo skirtos visų Druskininkų savivaldybės mokyklų septintokams, jomis siekta ugdyti jaunuolių savigarbą ir teigiamą savęs vertinimą, geriau pažįstant save, atskleidžiant lytiškumo žavesį, jo svarbą ir tinkamą elgesį su savimi bei kitais.

Kita ryški projekto pridėtinė vertė – nemokamos profesionalių psichologų Tomo ir Kamilės konsultacijos jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., leidžiančios jaunuoliams suprasti ir atpažinti savo jausmus, spręsti emocinius iššūkius bei formuoti sveiką psichologinį pasirengimą gyvenimui. Šios konsultacijos svarbios ne tik tada, kai atsiranda konkrečių problemų, bet ir kaip prevencinė priemonė, gerinanti jaunimo psichologinę gerovę.

Projektas taip pat ypatingą dėmesį atkreipia ir į jaunų merginų sveikatą bei asmens higienos svarbą. Praėjusiais metais Druskininkų JUC atsiradęs nemokamas asmens higienos rinkinys merginoms papildytas ir šiemet. Šia iniciatyva centras siekė užtikrinti, kad jaunos merginos nepatirtų streso jautriu brendimo laikotarpiu bei turėtų galimybių pasirūpinti savo asmens higiena.

Projektinės „Be streso“ veiklos padeda formuoti emocinės gerovės įpročius jaunajai kartai ir yra dar vienas nepamainomas resursas, skitas sveikatos puoselėjimui / JUC archyvo nuotraukos

Siekiant geresnio tarpusavio bendradarbiavimo, efektyvesnio sprendimų priėmimo, individualių gebėjimų tobulinimo, emocinės paramos bei darbuotojų tarpusavio kultūros stiprinimo, buvo organizuoti Druskininkų JUC komandos supervizijos susitikimai. Jie svarbūs ne tik šio projekto tęstinumui, bet ir suteikia profesionalią augimo erdvę JUC komandos nariams.

Projekto svarba yra akivaizdi ne tik individualiame, bet ir bendruomeniniame lygmenyje. Projektinės „Be streso“ veiklos padeda formuoti emocinės gerovės įpročius jaunajai kartai ir yra dar vienas nepamainomas resursas, skirtas sveikatos puoselėjimui. Projektų tęstinumas rodo, kad tai yra ne tik šiandienos, tačiau ir ateities investicija į jaunuolių sveikatos priežiūrą.

Projektas „Be streso“ finansuotas Druskininkų savivaldybės lėšomis.

Druskininkų jaunimo užimtumo centro informacija