Nirvana Fitness – kas tai ir kaip ji veikia?

Tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. Kvėpavimas gilus, ramus, optimalus. Ląstelės užpildomos papildomu deguonies kiekiu. Kūnas giliai panardintas dinamiškuose judesiuose. Muzika nuskraidina į tekėjimo būseną. Įsivaizduokite, kad esate visiškai ištirpę tame, ką darote. Atrodo, kad laikas sustoja. Šioje būsenoje nėra jokios dvejonės, streso, baimės, vidinės savikritikos. Tai – lengvai pagaunama būsena. Tai – Nirvanos būsena. Būsena, kai viskas teka. Tai – kitas žingsnis į proto ir kūno sistemos evoliuciją. Tai – kūno ir minčių efektyvus tekėjimas, visapusiškiausia kvėpavimo sistema.

„Pagrindinis „Nirvana Fitness“ konceptas – atsipalaidavimas per kvėpavimą, judesį ir muziką. „Nirvana Fitness“ gimė iš vis didėjančio supratimo apie kvėpavimo svarbą ir jo poveikio mūsų gyvenimui. Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis“, – apie veiksmingą jogos naudą pasakojo jogos mokytoja Neringa Ledžiūtė.


Jogos trenerę N. Ledžiūtę žavi „Nirvana Fitness“ metu patiriama kūno ir dvasios ramybė/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Jogos trenerę N. Ledžiūtę žavi „Nirvana Fitness“ metu patiriama kūno ir dvasios ramybė/Laimos Rekevičienės nuotrauka

„Pasaulinio lygio ekspertai, remdamiesi daugybės metų patirtimi, sukūrė kūno ir minčių sistemą. Nirvana – mokslo paremtas tekėjimo būsenos įgyvendinimas. Kvėpavimo sistema balansuoja kūną ir protą. Tekėjimas – tai būsena, kurioje žmogus, atlikdamas veiksmą, pilnai panardinamas į visiško susifokusavimo jausmo pajautimą, visišką dalyvavimą ir džiaugsmą.

„Praktikuojant Nirvaną per muziką, smegenų bangos tiesiogiai nukreipiamos į alfa ir teta bangų tiltą, kuris sujungia su tekėjimo būsena.

Pirmiausia reikia „ištuštinti stiklinę“, kad būtum labiau dabartyje ir aktyvuotas optimaliai būsenai. Ir Nirvana tai daro. Tekėjimas – tai galutinė, labiausiai trokštama būsena, kurioje norėtum būti. Tai – gilus vidinės ramybės fondas. Nirvana – efektyvus antidotas (priešnuodis) perkrautoms ir neproduktyvioms mintims, kurios sujaukia kiekvieną mūsų egzistencijos sekundę. Nirvana padeda panaikinti vidinės savikritikos dialogą, išmoko, kaip sureguliuoti greito tempo realybę, su kuria susiduriame. Nirvana fokusuojasi į kvėpavimo technikas, padidindama dėmesį ir gilų buvimą, nukelia į kitus lygius, sukuria ramybės ir susikoncentravimo efektą.

Juntamas ilgalaikis energijos užpildymas. Tai – pagalbinė priemonė, kuri šalina chronines ligas, optimizuojant deguonies ir anglies dvideginio apsikeitimą. Tai padaroma teisingu kvėpavimu“, – kalbėjo Neringa.

Pasak pašnekovės, 80 proc. žmonių kvėpuoja streso būsenoje. Iš emocijų kylantis stresas sukuria ciklą, kuris per laiką suformuoja netaisyklingą kvėpavimo modelį. Nirvanoje naudojamas diafragminis kvėpavimas – tai veda į ramią būseną. Kvėpavimo sekos sukurtos progresyviai, lėtinant kvėpavimą. Naudojama Chiliout muzika, kurioje yra kvėpavimo garso užuominų (dubenėlių garsai), kuri gelbsti nuo streso, nerimo situacijų, kai visuomet esame pasirengę gintis, pulti, „kariauti“, o čia sėkmingai pereinama į visišką atsipalaidavimo, taikos būseną.

Nirvana nuneša į sveiką regeneracijos būseną, mažina stresą. Suteikia funkcionalią viso kūno treniruotę kartu su pilates, jogos ir jėgos pratimais.

Pratimų eiliškumas stiprina raumenis, kontroliuoja svorį, mažinant kortizolio (hormonas, verčiantis norėti valgyti) kiekį, degina riebalus per papildomą deguonies užpildymą.

Grupiniai užsiėmimai vyksta jau nuo spalio 1 d. „Dainavos“ sanatorijoje/Asmeninio archyvo nuotraukos

Skambant muzikai, daromi kvėpavimo pratimai, kurių žmogus paprastai nedaro. Per ilgus iškvėpimus pamatysite, kas atsitinka kūnui.

Paprastai mes esame beta būsenoje, aktyvioje stadijoje, atsipalaidavimo metu galime „išeiti“ į alfa bangų dažnius, o meditacinė būsena – tai teta bangos – tai būsena tarp miego ir nemiego ar ką tik po nubudimo, patiriama lengvo transo būsena. Klausantis Nirvana muzikos, kūnas atsinaujina, atsipalaiduoja.

„Jei ilgai patiriamas stresas, ima skaudėti kūną. Stresas lieka kūne (raumenyse, sąnariuose), o judesiais mes jį išlaisviname. Tai – ne statinis, o aktyvus tempimas. Pradžioje atliekamas apšilimas, judesiai – inertiški, kūnas – atpalaiduotas. Raumenys patiria vibracinius judesius. Čia prasideda regeneracija. Po to – aktyvus tempimas ir pakartojimai, įjungiant atitinkamus kvėpavimo ritmus. Pabaigoje – užsimerkiame, vyksta gilus kūno atsipalaidavimas“, – sako jogos trenerė N. Ledžiūtė, kviesdama į „Nirvana Fitness“ užsiėmimus Druskininkuose.

Užsiėmimai vyksta jau nuo spalio 1 d. Jūsų pirmas užsiėmimas – NEMOKAMAS!

Vieta: „Dainavos“ sanatorija, Maironio g. 22, „Saulės“ salė, 2 a.

Kada: kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį nuo 19:30 val.

Trukmė: 1 val.

Dėl informacijos skambinkite jogos trenerei Neringai Ledžiūtei tel. 8 655 38039