Atnaujintos erdvės didina Leipalingio patrauklumą ir skatina žmonių aktyvumą

Spalio mėnesį baigiamas įgyvendinti projektas „Leipalingio viešosios erdvės pritaikymas bendruomenės poreikiams“, kuriuo siekiama sumažinti gyvenamosios aplinkos kokybės netolygumus Leipalingio miestelyje, skatinant socialinę ir ekonominę plėtrą.

Per 14 projekto įgyvendinimo mėnesių Leipalingio miestelyje buvo įrengtas universalus sporto aikštynas, atnaujinta gatvių danga, įrengtas viešasis tualetas šalia turgavietės, pasodinti medžiai ir įrengti mažosios architektūros elementai.

Jau metus Leipalingio bendruomenės nariai aktyviai naudojasi šalia Leipalingio progimnazijos sutvarkytu universaliu sporto aikštynu, įrengta futbolo aikštele, bėgimo takais, įsibėgėjimo taku su šuoliaduobe ir lauko treniruoklių aikštele. Sporto entuziastai džiaugiasi, kad sporto aikštynas atitinka aukščiausius standartus, nes yra nutiesti lietaus nuotekų tinklai, įsigyta stacionari sporto įranga – futbolo vartai, kamuolių gaudyklės, taip pat įrengti suoliukai žaidėjams, pastatytos šiukšliadėžes. Universalus sporto aikštynas yra populiarus ne tik tarp mokinių ir jaunimo, juo nuolat naudojasi sveiką gyvenimo būdą puoselėjantys įvairaus amžiaus Leipalingio bendruomenės nariai.

Šalia miestelio bažnyčios atnaujintas skveras tampa patrauklia švenčių ir bendruomenės susibūrimų organizavimo vieta. Pernai ten sužibo Kalėdinių eglučių parkas, organizuoti Nepriklausomybės šimtmečio paminėjimo renginiai. Skvero patrauklumas didėja, projekto lėšomis atnaujinus šį skverą juosiančių gatvių ir šaligatvių dangas, sutvarkius poilsio ir rekreacinę zoną, pasodinus naujus, prie miestelio erdvių derančius, jau paaugintus želdynus, įrengus mažąją infrastruktūrą – suolelius, šiukšlių dėžes.

Rugpjūtį įrengtas naujas viešasis tualetas prie miestelio turgavietės padeda palaikyti švarą ir tvarką viešoje teritorijoje, pagerina Leipalingio bendruomenės gyvenimo kokybę bei sąlygas.

Projekto nauda džiaugiasi ne tik Leipalingio bendruomenė, miestelyje veikiantys ūkio subjektai bet ir druskininkiečiai bei kurorto svečiai. Aktyvūs leipalingiečiai nuolat nustebina įdomiais renginiais, originaliais erdviniais sprendimais, kurie pritraukia besilankančiųjų Leipalingyje ir Druskininkuose srautus, plečia renginių ir paslaugų spektrą, gerina Druskininkų ir Leipalingio įvaizdį, gyvenimo ir aplinkos kokybę.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės ir Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšomis. Bendra projekto vertė – 579,42 tūkst. eurų, iš jų ES fondų lėšos – 355,10 tūkst. eurų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 31,33 tūkst. eurų ir Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšos – 192,99 tūkst. eurų.