Lietuva pradeda rengtis Druskininkuose vyksiančioms Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms

Liko dveji metai iki Druskininkams, visai Lietuvai ir užsienyje gyvenantiems tautiečiams itin svarbaus įvykio. 2021 metų liepos 1-4 dienomis Druskininkuose vyks 11-osios Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, kuriose planuoja dalyvauti apie 5 tūkst. lietuvių sportininkų iš viso pasaulio.

Premjeras sudarė darbo grupę

Tai, kad šiam įvykiui skiriamas ypatingas aukščiausių valstybės vadovų dėmesys, rodo faktas, jog Premjeras Saulius Skvernelis jau sudarė pasirengimo žaidynėms Darbo grupę, kurioje – daugelio ministerijų viceministrai, sporto federacijų atstovai, žinomi visuomenės veikėjai, užsienio lietuvių sporto organizacijų vadovai.

Darbo grupei pirmininkauja švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė, o jos pavaduotoju paskirtas Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Antradienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje organizuotas kai kurių darbo grupės narių susitikimas su žaidynių šeimininkais – Druskininkų savivaldybės atstovais. Meras R. Malinauskas teigė, jog tai pirmas susitikimas, kuriame dalyvavo ministerijos atsakingi darbuotojai, darbo grupės nariai.

„Pristatėme Druskininkų sporto infrastruktūrą, išskiriant tas vietas, kurias reiktų atnaujinti iki žaidynių pradžios. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas teniso kortams, šaudyklai ir vaikščiojimo keliams. Apie mūsų keliamas problemas bus informuotos visų sporto šakų federacijos, jos turės pateikti savo įžvalgas ir pasiūlyti sprendimus. Šios žaidynės – mūsų galimybė patobulinti Druskininkų sporto infrastruktūrą ir deramai prisistatyti pasaulio lietuviams“, – sakė R. Malinauskas.

Antras darbo grupės posėdis planuojamas liepos mėnesį.

Meras įtikino pesimistus

Druskininkų savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Algirdas Svirskas pasakojo, jog Pasaulio lietuvių sporto žaidynės organizuojamos kas ketverius metus, 2017 metais jos surengtos Kaune.

„Kiek man žinoma, nemaža dalis paskutiniųjų žaidynių dalyvių nebuvo patenkinti jų organizavimu, todėl buvo kilęs pavojus, jog 2021 metais šis renginys nesutrauks pakankamo dalyvių skaičiaus. Kai meras R. Malinauskas pristatė žaidynių viziją, abejojančių dėl žaidynių sėkmės nebeliko“, – teigė A. Svirskas.

Planuojama, kad žaidynių dalyviai varžysis 19-oje sporto šakų.

A. Svirskas sakė, jog Druskininkai neturi rimtesnių problemų dėl sporto objektų infrastruktūros tinklo, tačiau pastebėjo, kad dėl kokybiškesnių futbolui, lauko tenisui ir šaudymui skirtų erdvių teks investuoti į jų infrastruktūros gerinimą.

„Futbolo varžyboms yra puiki „Atgimimo“ mokyklos aikštė su specialia danga, kurią gyrė futbolo profesionalai. Tik šalia aikštės reikės įrengti persirengimo patalpas ir žiūrovų tribūnas. Tai kainuos apie pusę milijono eurų, jau pateikėme paraišką“, – pasakojo A. Svirskas.

Planuojama, kad žaidynių dalyviai varžysis krepšinio, stalo teniso, lengvosios atletikos, plaukimo, badmintono, orientavimosi sporto, sportinės žūklės, golfo ir daugelyje kitų rungčių.

Laukia Kultūros centro

Skyriaus vedėjas užsiminė, jog reikės spręsti klausimą dėl šaudyklos pasirinkimo ir lauko teniso kortų įrengimo.

„Lauko teniso kortai galėtų būti šalia aerodromo, ten – laisvas sklypas. Gal verslininkai galės įrengti ten teniso kortus?“, – mintimis dalijosi A. Svirskas.

Kalbėdamas apie paplūdimio tinklinio erdves, jis prisiminė, jog buvo svarstyta smėlio aikštelę įrengti prie Vijūnėlio, tačiau šios minties teko atsisakyti, nes, tokiu atveju, tektų naikinti dalį legendinio narcizų lauko.

„Kadangi Druskininkuose yra sniego arena, siūlysime į žaidynių programą įtraukti ir kalnų slidinėjimo rungtį, jos Kaune tikrai nebuvo. Žinoma, tektų investuoti į sniego sutankinimo mašiną, kuri kainuoja apie 200 tūkst. eurų“, – pasakojo A. Svirskas.

Savivaldybės vadovai turi vilties, jog iki Pasaulio lietuvių žaidynių pradžios Druskininkuose išaugs ir naujasis Kultūros centras.

„Pristatėme Druskininkų sporto infrastruktūrą, išskiriant tas vietas, kurias reiktų atnaujinti iki žaidynių pradžios. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas teniso kortams, šaudyklai ir vaikščiojimo keliams. Apie mūsų keliamas problemas bus informuotos visų sporto šakų federacijos, jos turės pateikti savo įžvalgas ir pasiūlyti sprendimus. Šios žaidynės – mūsų galimybė patobulinti Druskininkų sporto infrastruktūrą ir deramai prisistatyti pasaulio lietuviams“, – sakė R. Malinauskas.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizavimo Darbo grupė

Kornelija Tiesnesytė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė (darbo grupės vadovė);

Ričardas Malinauskas, Druskininkų miesto savivaldybės meras (darbo grupės vadovo pavaduotojas);

Egidijus Balčiūnas, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės Lietuvos olimpinio sporto centro direktoriaus pavaduotojas;

Saulius Balnionis, Australijos lietuvių fizinio auklėjimo sąjungos pirmininkas;

Marius Banaitis, Britanijos lietuvių sporto asociacijos prezidentas;

Vida Bandis, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovė Lietuvoje;

Elijus Čivilis, ekonomikos ir inovacijų viceministras;

Ričardas Degutis, susisiekimo viceministras;

Neris Germanas, užsienio reikalų viceministras;

Ramūnas Grumbinas, viešosios įstaigos „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ prodiuseris;

Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė;

Regina Jaskelevičienė, kultūros viceministrė;

Unė Kaunaitė, Ministro Pirmininko patarėja;

Stasys Kuliavas, Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos vicepirmininkas;

Rimantas Kveselaitis, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas;

Skirmantas Liepinis, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos valdybos narys;

Vilmantas Matkevičius, Druskininkų sporto centro direktorius;

Jonas Mickus, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais;

Rimas Mickus, Australijos lietuvių fizinio auklėjimo sąjungos vicepirmininkas;

Laurynas R. Misevičius, Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos centro valdybos pirmininkas;

Vida Montvydaitė, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė;

Česlovas Mulma, vidaus reikalų viceministras;

Vytas Nėnius, Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ generalinis sekretorius;

Kęstutis Smirnovas, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas;

Algirdas Šešelgis, sveikatos apsaugos viceministras;

Bronislavas Algis Vasiliauskas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas;

Edmundas Žilevičius, finansų ministro patarėjas

Druskininkų  savivaldybės informacija