Irklenčių entuziastas iš Italijos išbandys vandens kelią nuo Druskininkų iki Kauno

Įdomu, kai lietuviai išbando naujus kelionių mūsų upėmis ir ežerais būdus, bet dar įdomiau, jei tai padaro svečiai iš užsienio. Ateinančią savaitę druskininkiečiai ir kurorto svečiai taps originalios akcijos liudininkais. Vandens kelionių vandeniu entuziastas iš Italijos Andrea Ricci pradės vandens kelionę Nemunu iš Druskininkų į Kauną. Įdomiausia tai, jog jis plauks ne valtimi, plaustu ar baidare, bet irklente.

Vandens kelionių vandeniu entuziastas iš Italijos A. Ricci pradės vandens kelionę Nemunu iš Druskininkų į Kauną/Asmeninio archyvo nuotrauka

Sparčiai Lietuvoje populiarėjančia vandens priemone – irklente – italas nusprendė per keturias dienas nuplaukti iš Druskininkų į Kauną. Tai – ne primoji šio italo kelione irklente Lietuvos upėmis. Gegužę jis plaukė Nerimi iš Vilniaus į Kauną ir įveikė 170 km atstumą.

A. Ricci Lietuvą pasirinko neatsitiktinai. Irklenčių mylėtojas mūsų šalyje yra lankęsis ne kartą, jis dirba konsultantu vienoje iš įmonių, vykdančioje transporto plėtros projektus Lietuvoje.

„Iš paukščio skrydžio mačiau, kad Lietuvoje yra daug gražių vietų ir upių. Man labai patinka žmonės, maistas, o irklentės yra mano mėgstamiausias užsiėmimas. Pradėjau ieškoti įdomaus maršruto, kurį galėčiau įveikti irklente. Pastebėjau, kad Neris jungia dvi Lietuvos sostines – Vilnių ir Kauną, o iš puikaus Druskininkų kurorto Nemunu galima pasiekti Kauną. Ilgai laukiau šios galimybės sugrįžti į Lietuvą“, – sakė A. Ricci, kuris irklente yra įveikęs nemažai upių Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje.

A. Ricci prisipažino, kad aistrą irklentėmis jis pajuto, vos tik jas išbandęs: „Esu bandęs įvairiausias vandens priemones, bet irklentės man yra ypatingos. Čia galima visą laiką stovėti ir stebėti viską aplinkui, mėgautis gamta. Labai pamilau šį sportą“.

Prieš pradėdamas plaukimą Nemunu, A. Ricci susitiks su Druskininkų savivaldybės vadovais ir aptars tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

„Mums labai svarbūs tokie įvykiai, kuomet užsieniečiai atranda Druskininkus ir sugalvoja išnaudoti vandens kelią“, – sakė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.

Kviečiame visus druskininkiečius ir kurorto svečius iškilmingai išlydėti šaunųjį italą į kelionę Nemunu. Laukiame Jūsų ateinantį antradienį, birželio 25 d., 11 val. 50 min. aikštėje prie Druskininkų savivaldybės. Linksmai palydėsime A. Ricci prie Nemuno ir palinkėsime jam sėkmingo plaukimo!

Druskininkų  savivaldybės informacija