Druskininkuose vyko pajėgiausių šalies tinklininkių merginų stovykla „Uždekime tinklinio žvaigždutę“

Stebint 2021-2022 m. Lietuvos vaikų U15 tinklinio čempionatą, kilo idėja suburti talentingas, tinklinio sporto šaką pasirinkusias mergaites, gimusias 2008 ir 2009 m., į vieną būrį, įvertinti fizinio bei techninio pasirengimo lygį bei šios sportuojančių vaikų imties potencialą ir galimybę sudaryti atitinkamo amžiaus Lietuvos merginų tinklinio rinktinę. Tuo tikslu buvo paskelbta atvira registracija ir 2022 m. birželio 10-12 m. į pirmąją mergaičių, gimusių 2008 ir 2009 metais, ciklo „Uždekime tinklinio žvaigždutę“ stovyklą susirinko 34 mergaitės iš sportinėmis tradicijomis garsių Lietuvos miestų – Palangos, Klaipėdos, Kelmės, Raseinių, Jonavos, Kauno, Vilniaus, Alytaus, Panevėžio bei Druskininkų. Džiugina tai, jog šioje stovykloje dalyvavo ir 4 druskininkietės, tai Justina Plukytė, Viltė Jakavonytė, Mėta Balkaitytė ir Gabrielė Suchanekaitė.

Pratybų intensyvumas pareikalavo didelės tinklininkių mobilizacijos ir fizinių pastangų

Nors stovykla vyko tik kelias dienas, tačiau ji buvo intensyvi tiek stovyklos dalyvėms mergaitėms, tiek ir trenerių komandai, koordinavusiai sportinės stovyklos veiklas – Edgarui Suchanekui (Druskininkų sporto centras), Audriui Kasparavičiui (Kauno sporto mokykla „Startas“), Mykolui Suchanekui (vyrų tinklinio klubas „Kauno RIO Startas“).

Pratybų intensyvumas pareikalavo didelės mobilizacijos ir fizinių pastangų. Rytais energijos sėmėmės iš Druskininkų K. Dineikos sveikatingumo parko gamtinių resursų. Dėl didelės dalyvių gausos, sportines pratybas salėje teko organizuoti dviem srautais. Trenerių komanda džiaugiasi, jog visos mergaitės sėkmingai susitvarkė su visomis užduotimis, gal kam sekėsi geriau, o kam ne taip, kaip norėjo, tačiau visų mergaičių pastangos buvo akivaizdžios. Visos kovėsi su sunkumais ir parodė kovingą, sportinį charakterį.

„Sužavėjo mergaičių darbštumas, motyvacija, tikslo siekimas ir jų geranoriškumas. Įtemptų sportinių užsiėmimų metu mergaitės parodė gerus tinklinio sporto šakos įgūdžius, kuriuos įgijo savo ugdymo įstaigose. Nors antros dienos pabaigoje ir trečią dieną buvo juntama, jog mergaitės jau šiek tiek pavargusios, tačiau visuomet visus lydėjo gera nuotaika ir mergaičių linksmas klegėjimas.“ – Džiaugėsi komandos treneris Edgaras Suchanekas.

Greta su sportinėmis veiklomis, penktadienį ir šeštadienį Lietuvos sporto Universiteto mokslininkų komanda, vadovaujama Lietuvos Sporto universiteto docento Aurelijaus Zuozos, atliko stovykloje dalyvaujančių mergaičių antropologinių duomenų matavimus, fizinio pajėgumo bei šuolio testavimus. Apibendrinus atliktus matavimus ir testavimus, treneriams bus pateikta išsami kiekvienos sportininkes duomenų charakteristika. Taip pat, vyko motyvaciniai trenerių pokalbiai su sportininkėmis, siekiant įsivertinti mergaičių tikslus, motyvaciją bei lūkesčius.

Apibendrinant stovyklos veiklas, prieš atsisveikinant su mergaitėmis, aptartos jų savarankiško darbo vasaros laikotarpiu užduotys, akcentuota į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir skirti laiko asmeniniams užsiėmimams.

Stovyklos idėją pasiūliusi ir įgyvendinusi trenerių komanda tikisi, jog stovykla buvo naudinga sportininkėms ir į namus jos grįžo įgijusios naujų įgūdžių ir perpildytos teigiamomis emocijomis bei dėkoja mergaites parengusiems ir paraginusiems dalyvauti šioje stovykloje treneriams. Organizatoriai tikisi, jog šis projektas bus sėkmingas, jo rezultatai atneš visai Lietuvos tinklinio bendruomenei džiaugsmo ir pasididžiavimo jausmą, nors laukia ilgas ir sunkus kelias.

Na, o Lietuvos tinklinio federacijos Trenerių komisija dėkoja tinkliniui draugiškam miestui Druskininkams, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas suteikusiems svečių namams „Parko Vilai“ ir jų vadovui Rimantui Markauskui, galimybę sportuoti sudariusiam Druskininkų sporto centrui ir jo vadovui Gintarui Šikšniui.

Mes mylime tinklinį! Kartu mes komanda!

Lietuvos  tinklinio federacijos Trenerių komisija