Neravų iššūkių takas – ir mažiems, ir dideliems

Jeigu iki šiol nežinojote, kas yra Neravai ir kur juos rasti, visai netrukus ši vieta taps viena geidžiamiausių Lietuvoje, tad pulkite ieškoti žemėlapio ir kelio į šią vietovę. Beje, Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje rašoma, kad Druskininkų savivaldybės Viečiūnų seniūnijos Neravų kaimas įsikūręs dešiniajame Nemuno krante, beveik susijungęs su Druskininkų miestu, apjuostas Nemuno vaga bei Šakynų ir Grūto miškais, gražiomis sodybomis. Per kaimelį teka siaurutis Dzirnės upelis,  vingiuojantis link Nemuno, o gyvena čia apie 1 200 gyventojų.

Jau greitai šita plačiajam pasauliui menkai žinoma vietovė taps garsi dėl dar vieno enciklopedijos verto fakto –  Neravų iššūkių tako

Jau visai greitai šita plačiajam pasauliui menkai žinoma vietovė taps garsi dėl dar vieno enciklopedijos verto fakto –  Neravų iššūkių tako. Pasak idėjos autorės Rimos Bocisienės, šios naujovės sukūrimas buvo tikras iššūkis, nes pasišauta įgyvendinti ne šiaip kokį tradicinį, o išties modernų ir aktualų projektą. Neraviškiai užsibrėžė tikslą – sukurti tokį regioninį produktą, kuris, panaudojant esamus vietos išteklius ir infrastruktūrą, atskleistų Neravų kaimo bendruomenės krašto unikalumą. Ir, tiesą sakant, tai įgyvendinti jiems pavyko su kaupu – projektą „Neravų iššūkių takas“ Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga konkurse „Sumani bendruomenė – pažangus kaimas“ nominavo kaip vieną iš gerųjų pavyzdžių.

Taigi, nuo šiol žemėlapyje Neravų miškas taps Uždraustuoju, o pelkė – Juoduoju ežeru. Kažkas girdėto? Tuomet drįstame teigti, kad jūs esate tikras legendinio Hario Poterio fanas!

Mėgstantys intriguojančius potyrius vietos gyventojai ir svečiai, kurių tikimasi nuo šiol sulaukti vis daugiau, keliaudami Neravų kaime įrengtu taku ne tik dalyvaus orientacinėje pramogoje „Uždraustasis miškas“, kurios metu sužinos apie vietovės unikalumą, bet ir turės įveikti įvairias interaktyvias užduotis, naudodami šiuolaikines technologines priemones, loginį mąstymą ar tiesiog gerą intuiciją ir išradingumą.

Trumpiau tariant, Neravuose bus galima išbandyti naujai įrengtą maršrutą, kurį gal net labiau galima vadinti pabėgimo kambariu po atviru dangumi. Jei pasiryšite šiam iššūkiui, jūsų lauks labai svarbi misija – įveikti dvylika užduočių, surasti ir sunaikinti 7 horokrusus ir išgelbėti Harį Poterį nuo Patys Žinot Ko, prakeiksmo. Patikėkite, bus ir smagu, ir inovatyvu, kažkiek netikėta ir kartais visiškai nelengva!

Vedami garsiosios Hogvartso profesorės, transfigūracijos mokytojos Minervos Makgonal ir gavę į pagalbą Hermionos rankinuką su nuorodomis, turėsite ieškoti įvairių užuominų, atspėti įslaptintus kodus ir atrakinti spynas. Ir tik įvykdę visas užduotis, įveiksite Neravų iššūkių taką. Tam, kad viską pavyktų sėkmingai įgyvendinti, būtina turėti mobilaus ryšio telefoną su mobiliaisiais duomenimis, QR kodo nuskaitymo programėlę telefone, Facebook programėlę ir savo el. pašto programėlę. Jei netyčia Uždraustajame miške įstrigtumėte, šie dalykai pravers ieškant pagalbos.

Bet žinote, laukia ir ne itin maloni kelionės atkarpa, kai teks sekti paskui vorus. Brrr, ne kiekvienas juos mėgsta! Bet galų gale, pasiekę paskutinę žemėlapyje pažymėtą vietą ir veikdami ranka rankon, galbūt sėkmingai įveiksite ir paskutinę užduotį – sunaikinsite Voldemortą.

Beje, pasak R. Bocisienės, uždraustajame miške baigiama įrengti žaidimų erdvė vaikams ir suaugusiems – jau sūpuoja virš debesų nukeliančios sūpynės, čia pat įrengtos kelios pavėsinės su laužavietėmis, tad geresnės vietos švęsti vaikų gimtadienius ar surengti linksmą pikniką su draugais tikrai nerasite!

Taigi, junkite navigacijas ir lėkite ant šluotos į Neravų kaimą patirti neįtikėtinus nuotykius.

Projektas finansuojamas EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bei Druskininkų savivaldybės lėšomis pagal Druskininkų vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėtros 2015-2020 m. strategijos priemonę „Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“

Išsamesnę informaciją apie orientacinę pramogą „Uždraustasis miškas“ rasite www.surusvejai.lt

Ramunė Tarandė