Druskininkų Sporto centro rankininkų vasara

Kur vasarą vaikams geriausia pailsėti, sustiprėti, patirti įspūdžių ir susirasti draugų? Aišku, kad vaikų vasaros sporto stovykloje! Druskininkų sporto centro rankininkams ši vasara buvo ypatingai aktyvi. Trenerė Danguolė Sukankaitė dviem etapais organizavo sporto stovyklą 35 sportininkams.

Druskininkuose surengtame pirmajame stovyklos etape birželio 10-15 dienomis dalyvavo 20 berniukų ir mergaičių nuo 7 iki 9 metų. Organizuoti sportiniai užsiėmimai, vaikai plaukiojo Druskininkų vandens parke, žaidė rankinį, futbolą ir kitus sportinius žaidimus, važinėjo dviračiais po Druskininkų apylinkes. Nuotaikingame stovyklos uždaryme, surengtame K. Dineikos parke, dalyvavo ir katinas Silvestras.

Šventojoje organizuotame antrajame stovyklos etape rugpjūčio 18-23 d. dalyvavo 15 mergaičių. Lepino geras oras, visi užsiėmimai vyko prie jūros, gamtoje. Mergaitės turėjo laikytis tam tikro dienos režimo, daug sportavo. Bendro fizinio pasirengimo treniruotėse mergaitės sustiprėjo fiziškai. Jaunosios sportininkės aplankė Šventosios apylinkes, išmoko bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje, vakarais žaidė stalo žaidimus, kalbėjosi.

Kaip rankinio trenerė išskirčiau keletą kriterijų, kurie paverčia vasaros stovyklas sėkmingomis: stovykloje vaikai gali padirbėti daugiau ir ilgiau, pavargti ir kažko išmokti, nes tai vieta, kurioje laiko, erdvės, jėgų ir emocijų potencialas yra žymiai didesnis; stovykla padeda tapti savarankiškiems ir pratina laikytis taisyklių bei dienos režimo – dažnai čia patiems tenka susitvarkyti kambarį, pasikloti lovą, anksti keltis į mankštą, o vakare eiti laiku miegoti; stovykloje išmokstama plaukti, sustiprėti fiziškai, žaisti daugybę kitų žaidimų; tai vieta, kurioje greitai susipykstama ir vėl susitaikoma, taip mokomasi bendrauti ir bendradarbiauti; stovykla yra budrumo ir kantrybės išbandymas treneriui, nes čia jis negali būti ramus nei dieną, nei naktį – už kiekvieną vaiką jis atsako savo galva; vaikų stovykla yra ramybė namuose – niekas nesėdi prie televizoriaus, telefono ar kompiuterio, neprašo vakarienės, leidžia tėvams planuoti laisvalaikį ir netgi šiek tiek atsipalaiduoti.

Stovyklas dalinai finansavo tėvai, rėmėjai ir Druskininkų savivaldybės administracija iš neformaliojo vaikų švietimo programos mokinių atostogų metu lėšų.

Druskininkų sporto centro jauniesiems rankininkams ši vasara buvo ypatingai aktyvi/Druskininkų sporto centro archyvo nuotrauka

Šventojoje organizuotoje stovykloje užsiėmimai vyko prie jūros, gamtoje/Druskininkų sporto centro archyvo nuotrauka

Druskininkų sporto centro informacija