Druskininkuose – jaunimo ir vaikų diabeto stovykla

Druskininkuose organizuota vaikų ir jaunimo, sergančiųjų cukriniu diabetu, mokymosi ir aktyvaus poilsio stovykla. Stovyklos organizatoriai – Lietuvos diabeto asociacija ir Druskininkų miesto cukrinio diabeto klubas „Atgaja“, pagrindinis rėmėjas – Neįgaliųjų reikalų departamentas.

Vaikų ir jaunimo, sergančiųjų cukriniu diabetu, mokymosi ir aktyvaus poilsio stovykloje stovyklautojams pasiūlyta aktyvi ir naudinga programa/Asmeninio archyvo nuotrauka

Stovyklos vadovė Jelena Šimonienė, kaip ir kiekvienas metais, sudarė aktyvią ir naudingą stovyklos programą. Kiekvieną dieną dalyviams buvo matuojamas cukraus kiekis kraujyje, analizuojami duomenys, siekiant geriausios diabeto priežiūros, patariant slaugytojai diabetologei Vaidai Karbočienei. Visi stovyklautojai ne mažiau kaip vienerius metus serga pirmo tipo cukriniu diabetu. Stovykloje buvo atlikti ir glikuoto hemoglobino tyrimai, kasdien skaitytos praktinės ir teorinės paskaitos. Mokymo stovyklos vadovė Jelena bei jos padėjėja Gryta Šedienė organizavo žaidimus, išvykas ir sporto pramogas po visas Druskininkų apylinkes.

Šiais metais labai norisi akcentuoti ir kitą, nematomą stovyklos pusę. Tuo metu, kai vaikai lieka stovykloje, kur jie tikrai nenuobodžiauja, yra pavalgę, užimti mokslais, edukacinėmis ir sporto veiklomis ir kur, svarbiausia, yra stebimi bei prižiūrimi medicinos personalo 24 val. per parą, namuose lieka cukriniu diabetu sergančių vaikų tėvai.

Bendraujant su diabetu sergančių vaikų tėvais, dažnai tenka girdėti, kad sunkiausiai pakeliama šios ligos dalis kasdienybėje yra poilsio ir miego trūkumas naktimis. Tikrai kartais nutinka, kad vaikams išvykus pas senelius ar kitur į svečius, negalime atsipalaiduoti ar ramiai miegoti. Dažnai susiklosto situacijos, kai tenka tėvams skubiai važiuoti pas vaiką, nuolat galvoti ir nerimauti, ar vaikui viskas gerai, kai tėvų nėra šalia. O kartais jaučiame didelę baimę palikti vaiką kitiems, o galbūt netgi neturime kam, nes ne visi drįsta priimti vaiką, sergantį cukriniu diabetu, į svečius su nakvyne.

Daugelio tėvų patirtis rodo, kad vaiko išvykos ir galimybės pakeisti aplinką priklauso ne tik nuo tėvų ar nuo paties vaiko galimybių susidoroti su kasdiene ligos priežiūra, bet ir nuo kitų asmenų noro ir drąsos. Žinoma, mylėdami ir besirūpindami savo vaikais, mes visada važiuosime pas juos ir būsime šalia visais atvejais, bet reikia nepamiršti ir savęs, nes tik pailsėję tėvai būna geros nuotaikos, turi daug energijos ir pozityvumo, kurio taip reikia besirūpinant cukriniu diabetu sergančiu vaiku.

O mūsų vaikams dalyvaujant tik cukrinio diabeto stovykloje mes galime jaustis ramiai, nes tuo metu jais būna visiškai pasirūpinta, juos supa saugi aplinka ir kvalifikuotas personalas, o šios 7 dienos tėvams yra laikas, kai galima atsikvėpti nuo rūpesčių, susijusių su vaiko liga ir pasirūpinti savo sveikata.

Esame dėkingi už suteiktą galimybę vaikams dalyvauti diabeto stovykloje, už atsakingą vadovių bei diabetologės darbą. Dėkojame sanatorijai „Dainava“, miesto muziejui, A. Česnulio skulptūrų parkui ir miesto „Dviratinei“ už bendradarbiavimą. Džiaugiamės nuostabiu miestu ir visomis jo suteiktomis galimybėmis puikiai praleisti laiką aktyviai stovyklaujant.

Inga Granatauskienė