Draugijos „Guboja“ kūrybinės iniciatyvos Druskininkuose

Jau tapo tradicija, kad Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, 27 metus veikianti neįgaliųjų meninės, kūrybinės veiklos srityje, sukviečia gabius muzikai žmones su negalia į muzikinę stovyklą, kasmet rengiamą svetingame Druskininkų kurorte tarptautinio konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ metu. Jau 20 metų į šią stovyklą atvyksta unikalaus, vienintelio tokio pobūdžio kolektyvo Lietuvoje – neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro muzikantai ir jų bendraminčiai iš visos Lietuvos.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ sukviečia gabius muzikai žmones su negalia į muzikinę stovyklą, kasmet rengiamą svetingame Druskininkų kurorte tarptautinio konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ metu/Asmeninio archyvo nuotrauka

Šio orkestro „krikštamotė“ yra draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė, meno vadovas ir vyr. dirigentas Romualdas Brūzga, vadovai: Valerija Bruzgienė, Raimonda Janutėnaitė (Vilnius), Natalija Pugačienė, Ilona Būdavaitė (Šiauliai), Ramūnas Šlepavičius (Klaipėda), Stasys Mikalonis (Alytus). Be galo svarbu, kad šiame orkestre kartu su muzikai gabiais neįgaliaisiais jau daug metų muzikuoja muzikos profesionalai: diksilendo „Sweetband“ vadovas, klarnetininkas Karolis Pratkus, klavišininkė Jurga Juzėnaitė, trambonininkas Mindaugas Valaitis. Tai suteikia galimybę orkestrui nuolat tobulinti, plėsti repertuarą, atlikti sudėtingesnius kūrinius, todėl su šiuo orkestru mielai bendradarbiauja ir jungtines koncertines programas įgyvendina Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“, diksilendas „Sweetband“, dainininkai Jurgis Brūzga, Ramūnas Difartas, kiti atlikėjai.

Šiais metais muzikinė stovykla Druskininkuose organizuota rugpjūčio 15-20 d. Stovyklos programa buvo įdomi ir turininga – kūrybinėse dirbtuvėse kasdien repetavo ir artėjantiems renginiams ruošėsi 60 muzikantų. Rugpjūčio 18 d. Druskininkų Pramogų aikštėje skambėjo nuotaikingas neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro ir jo draugų dieninis koncertas „Vasaros šypsenos“. Jame pasirodė orkestras bei jo solistai: Emil Korickij, Vaida Butautaitė, Edvinas Monsovskij, Žydrūnas Kazlauskas, Jevgenij Bumbul, Deividas Mankevičius, o taip pat jaunasis dainininkas Adomas Dimša, puikus džiazo pianistas Raigardas Daraganas ir tarptautinio konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ dalyviai. Orkestro solistė, dainininkė Vaida Butautaitė ir puikus džiazo pianistas Raigardas Daraganas sėkmingai pasirodė ir vakariniame tarptautinio konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ koncerte Druskininkų Pramogų aikštėje.

Laisvalaikiu stovyklos dalyviai stebėjo Lietuvos krepšinio rinktinės varžybas, šventė gimtadienius, grožėjosi Druskininkais, o taip pat mėgavosi vandens malonumais centre AQUA. Stovyklautojai dalyvavo ir mūsų asociacijos bendražygių – Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Druskininkų skyriaus, vadovaujamo pirmininkės Jūratės Kazakevičiūtės, organizuotame edukaciniame renginyje Druskininkų socialinių paslaugų centre – piešė ant šilko. Apsilankyta ir Elektrėnų šeimos namų Paramos šeimai tarnybos ugdytinių tapybos darbų bei Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ ugdytinių kūrybinių darbų parodų atidarymuose.

Be stovyklinės veiklos, draugija „Guboja“ birželio 17 d. Vilniaus alėjoje, „Sūrio šventės“ metu, surengė baigiamąjį projekto „Muzikiniai ekspromtai viešose erdėse“ renginį, kuriame dalyvavo draugijos „Guboja“ „Spalvų orkestras“, Šiaulių globos namų padalinio – centro „Goda“ ritmo grupė, Alytaus socialinių paslaugų centro kaimo kapela, kiti atlikėjai. Druskininkiečiai ir kurorto svečiai mielai klausėsi mūsų atlikėjų ir kartu su jais muzikavo.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ nuoširdžiai dėkoja Druskininkų kultūros centrui, viešbučiui „Dainava“, Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui „Aqua“ už ilgametį bendradarbiavimą ir paramą asociacijos veiklai. Taip pat dėkojame Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SADM, Lietuvos kultūros tarybai už skirtą finasavimą draugijos „Guboja“ projektui.

Lietuvos specialiosios

kūrybos draugijos „Guboja“ informacija