Su Vidaus vandens kelių direkcijos generaliniu vadovu aptartos Nemuno įveiklinimo galimybės

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybėje lankėsi ir su vadovais aktualius klausimus aptarė Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis vadovas Vladimiras Vinokurovas.

„Jau daug metų kalbame, kad mums svarbu Nemuną pritaikyti pramoginei ir krovininei laivybai. Druskininkų savivaldybės teritorijos bendrajame plane esame numatę galimas prieplaukų įrengimo vietas. Alytuje ir Alytaus rajone, finansiškai prisidedant ir pačioms savivaldybėms, jau pradėti Nemuno vagos gilinimo darbai, todėl su direkcijos generaliniu vadovu V. Vinokurovu pasikalbėjome apie tai, kokie yra tolesni direkcijos planai dėl vandens kelių tvarkymo darbų, kad būtų galima pradėti eksploatuoti laivakelį nuo Druskininkų iki Alytaus, Kauno, Baltijos jūros“, – sakė meras Ričardas Malinauskas.

Druskininkų savivaldybėje lankėsi Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis vadovas V. Vinokurovas / Edgaro Tamkevičiaus nuotrauka

Vidaus vandens kelių direkcija darbus regione yra suskirsčiusi į keturis etapus, kurie truks keletą metų. Kiekvienam etapui yra numatyta, kiek lėšų Druskininkų savivaldybė turėtų prisidėti iš savo biudžeto: pirmas etapas – nuo Švendubrės iki Druskininkų, savivaldybės prisidėjimas – 113, 7 tūkst. Eur; antras etapas – nuo Druskininkų iki Varėnos rajono ribos prieš Liškiavą, savivaldybės prisidėjimas – 50 tūkst. Eur; trečias etapas – nuo Liškiavos Varėnos rajono ribose, savivaldybės prisidėjimas – 134,5 tūkst. Eur; ketvirtas etapas – nuo Alytaus rajono ribos iki tos vietos, kur šiuo metu jau vyksta Nemuno tvarkymo darbai, savivaldybės prisidėjimas – 160 tūkst. Eur.

Susitikimo metu aptarti direkcijos planai dėl vandens kelių tvarkymo darbų, kad būtų galima pradėti eksploatuoti laivakelį nuo Druskininkų iki Alytaus, Kauno, Baltijos jūros / Edgaro Tamkevičiaus nuotrauka

„Susumavus, tai tikrai dideli pinigai, bet, įvertinus laivybos Nemunu svarbą ir teikiamas naujas turizmo galimybes, labai rimtai svarstome prisidėti prie šio projekto, ypač – prie pirmųjų etapų, kurie tiesiogiai susiję su Druskininkų savivaldybės teritorija. Juolab, kad direkcijos vadovas patikino, jog, sutvarkius laivybos kelius, tolesne jų priežiūra rūpinsis pati Vidaus vandens kelių direkcija. Ačiū direktoriui už operatyvų atvykimą ir pateiktus galimus sprendimus“, – sakė meras R. Malinauskas.

Jei pavyktų išspręsti finansavimo klausimus, pirmasis Nemuno tvarkymo etapas ties Druskininkais galėtų prasidėti jau kitąmet.