Inovatyviausio Lietuvos pradinio ugdymo mokytojo nominacija įteikta Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytojai Ievai Savulionienei

Praėjusį trečiadienį Valdovų rūmuose vykusios iškilmingos ceremonijos metu apdovanoti inovatyviausi šių metų mokytojai ir ugdymo novatoriai. Tai jau septintus metus „Žinių ekonomikos forumo“ organizuojami mokytojų apdovanojimai, kuriais siekiama skleisti žinią apie geruosius ugdymo pavyzdžius Lietuvoje ir atsidėkoti mokytojams, kuriantiems stebuklus.

Apdovanojimą pelniusią mokytoją I. Savulionienę (ketvirta iš kairės) pasveikino ir Druskininkų savivaldybės vadovai / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Iš viso nominacijos buvo įteiktos šešiose kategorijose, inovatyviausia pradinių klasių mokytoja išrinkta Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Ieva Savulionienė.

Apdovanojimą pelniusią mokytoją pasveikino ir Druskininkų savivaldybės vadovai.

„Kartu su komanda pasveikinome Ievą ir labai įdomiai pasikalbėjome apie jos 8-erių metų darbą mokykloje, taikomus metodus, pasiekimus ir ateities tikslus. Kaip padėką už pasiektus rezultatus, skirsime Ievai finansinę premiją. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Druskininkuose yra tokių stiprių, drąsių, nuoširdžių ir savo darbą mylinčių pedagogų. Ievai linkime sėkmės, įgyvendinat užsibrėžtus tikslus ir dalijantis savo pavyzdžiu su kolegomis“, – sakė meras Ričardas Malinauskas.

Kalbėdama apie savo laimėjimą, I. Savulionienė pabrėžė, kad tai jai – didelė garbė.

„Kelias iki šio įvertinimo buvo ilgas. Pirmiausia pildžiau anketas, kuriose išsamiai pasakojau, kaip aš dirbu, kokius metodus taikau. Reikėjo detaliai aprašyti savo pamokas, kaip bendradarbiaujame su mokinių tėvais, kokiose konferencijose esu dalyvavusi. Antrame etape reikėjo visa tai apsiginti, pagrįsti prieš komisiją pokalbio metu. Trečiąjį kartą į komisijos klausimus turėjau atsakinėti, jau patekusi į finalą. Klausimai buvo labai įvairūs, ne tik apie inovacijų taikymą darbe, bet ir apie mano asmenybę, – pasakojo I. Savulionienė. – Darbas man teikia džiaugsmą – ten gera augti, smagu ugdyti save kaip specialistę.“

Inovatyviausio mokytojo konkurse nominuoti I. Savulionienę pasiūliusi „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorė Lina Bagdanavičienė džiaugiasi savo komandoje turinti tokią savo profesijai atsidavusią pedagogę.

Per 8-erius darbo „Saulės“ pagrindinėje mokykloje metus I. Savulionienė sukūrė individualią klasės elgesio formavimo sistemą, pozityvaus elgesio skatinimo metodą, mokytoja nuolat užsiima ir savo klasės tėvelių švietimu.

„Domiuosi vaikų psichologija, raidos etapais, auklėjimo temomis – tuo dalijuosi su tėvais, tai labai tikslinga“, – pažymėjo ji.

Pasakodama apie savo darbo metodus, I. Savulionienė pažymėjo, kad jos mokiniai neturi namų darbų – namuose yra skiriamos tik kūrybinės užduotys, kurios padeda vaikams patiems atrasti, išsiaiškinti – tokiu būdu jie geriau įsisavina žinias.

Plačiau su kiekvieno iš nominuotų mokytojų, o taip pat ir I. Savulionienės taikoma inovacija netrukus bus galima susipažinti apdovanojimų organizatorių kuriamame portale ugdymoinovacijos.lt.

Šios platformos tikslas – burti mokytojų bendruomenę, skatinti tarpusavyje dalintis sėkmės istorijomis ir geraisiais pavyzdžiais.