Su LR Seimo Kultūros komiteto nariais aptartas Kultūros ir kongresų rūmų projektas

Šią savaitę Druskininkuose organizuotas LR Seimo Kultūros komiteto išvažiuojamasis posėdis, kurio metu komiteto nariai ir Druskininkų savivaldybės vadovai bei administracijos specialistai aptarė itin aktualius klausimus: 2025-aisais Druskininkai neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą – į šiuos kultūriniam gyvenimui svarbius metus kurortui reikėtų įžengti, užbaigus Kultūros ir kongresų rūmų projektą.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, 2025-aisiais Druskininkuose yra suplanuota daug kultūrinių renginių, bet kelių šimtų vietų seniūnijų ar Jaunimo užimtumo centro salės nepritaikytos masiniams renginiams, o organizuoti renginius lauke ir būti priklausomiems nuo lietuviškų orų yra labai rizikinga.

„Šiandien mūsų Kultūros ir kongresų rūmų projekto baigtumas – 75 proc. Projektui užbaigti mums reikia 14,5 mln. eurų (be PVM). Į šią sumą įskaičiuota ir šalia esančio skvero sutvarkymas. Jei valstybė rastų savo biudžete bent pusę trūkstamos sumos, mes esame pasiruošę surasti likusias lėšas ir 2025-uosius pasitikti, turėdami įspūdingą kultūrinį objektą, kuris neš pridėtinė vertę Lietuvai ne vieną dešimtmetį. Turėjome tikrai produktyvų susitikimą – nuoširdžiai dėkoju visam LR Seimo kultūros komitetui už kompetenciją, įsigilinimą į esamą situaciją ir supratimą, kad spręsti ją – mūsų visų bendras reikalas“, – sakė R. Malinauskas.

Specialistų skaičiavimais, gavus reikalingas lėšas, likusius darbus būtų galima baigti maždaug per 15 mėn. – iki 2025-ųjų.

Po susitikimo savivaldybėje LR Seimo Kultūros komiteto nariai apsilankė Druskininkų kultūros ir kongresų rūmuose, amatų centre „Menų kalvė“, Druskininkų miesto muziejuje ir Lietuvos sporto centro komplekse „Druskininkai“.

LR Seimo Kultūros komiteto išvažiuojamojo posėdžio metu komiteto nariai ir Druskininkų savivaldybės vadovai bei administracijos specialistai aptarė aktualiausius klausimus, apsilankė Druskininkų kultūros ir kongresų rūmuose, amatų centre „Menų kalvė“, Druskininkų miesto muziejuje ir Lietuvos sporto centro komplekse „Druskininkai“ / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos