Su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei „Keliauk Lietuvoje“ atstovais aptartos turizmo skatinimo iniciatyvos ir priemonės

Praėjusį penktadienį Druskininkų mero R. Malinausko iniciatyva organizuotame pasitarime-diskusijoje „Turizmo skatinimo iniciatyvos, priemonės bei įgyvendinimo galimybės“ dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė, kuruojanti turizmą, Ekonomikos ir inovacijų ministro patarėjas Darius Liutkus, Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas, Druskininkų savivaldybės vadovai, Turizmo ir kurorto vystymosi tarybos nariai.

Druskininkus pristatęs meras R. Malinauskas kalbėjo apie šiuo metu įgyvendinamus projektus, taip pat iškėlė aktualiausias kurortų problemas, susijusias su turizmo skatinimu šį pandemijos laikotarpį, kai užsienio turistų srautų praktiškai nėra.

Svečiai akcentavo, kad nemaža dalis Lietuvoje veikiančių Turizmo informacijos centrų jau ima vykdyti ir kelionių organizatorių funkcijas – jų manymu, tai galėtų daryti ir Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras.

Susitikime kalbėta apie galimybes valstybei ateityje skirti papildomą finansavimą turizmo skatinimui Lietuvoje, diskutuota apie tokias priemones, kaip subsidijos medikų bei pedagogų atostogoms.

Druskininkų turizmo paslaugų teikėjai aktyviai įsitraukė į šiuo metu vykdomą projektą „Atostogos medikams“, jie mielai prisijungtų prie panašių projektų ir ateityje.

Susitikime akcentuota, kad, siekiant dar labiau padidinti užimtumą, Druskininkų savivaldybė drauge su vietos verslininkais sukūrė ir papildomą iniciatyvą „Nusipelniau atostogų“ ir siūlo visiems turistams laisvai prieinamus nuolaidų paketus apgyvendinimo, maitinimo, sveikatingumo ir kitoms paslaugoms.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė akcentavo, kad Druskininkų savivaldybės ir turizmo verslo veiksmai, įgyvendinami kuriant turizmo plėtrai būtinas sąlygas, vystant sveikatos turizmą ir vykdant rinkodaros veiksmus, formuoja gerąją patirtį, kuria vadovautis galėtų ir kitos šalies teritorijos. „Druskininkai yra idealus kurortinio turizmo plėtros pavyzdys. Ir miesto verslininkų, ir savivaldos institucijų darbų, ir užsibrėžtų tikslų gausa yra tikrai didžiulė. Labiausiai džiugina, kad čia veikiantys turizmo sektoriaus atstovai planuoja vystyti naujus turizmo projektus ir nuolat ieško progų gerinti miesto infrastruktūrą ir pritraukti daugiau turistų“, – pažymėjo V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

„Džiaugiuosi, kad ministerijos ir Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros atstovai supranta kurortų, juose veikiančių verslų aktualijas ir problemas, kylančias dėl pandemijos. Tai reiškia, kad bendromis pastangomis ieškosime priemonių ir toliau skatinti turizmą. Susitikime kalbėjome apie atvykstamojo turizmo naudą ir svarbą. Ši tema nėra dažnai liečiama, bet kurortams ir visam turizmo sektoriui ypatingai svarbi, todėl privalome apie ją kalbėti, ieškoti būdų, kaip saugiai priimti užsienio turistus. Neabejoju, kad ši produktyvi diskusija bus paskata dar aktyviau ieškoti būdų ir priemonių finansuoti ir vystyti turizmo sektorių“, – sakė R. Malinauskas.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie turizmo skatinimo priemonių įtraukimą į Lietuvos ateities ekonomikos DNR planą, verslininkai kėlė klausimą dėl de minimis pagalbos, skirtos karantino metu, taip pat kelti verslo aplinkos gerinimo regionuose klausimai.

Į Druskininkus atvykę Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei „Keliauk Lietuvoje“ atstovai su Savivaldybės vadovais ir specialistais aptarė turizmo skatinimo iniciatyvas ir priemones/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka