Informacija dėl COVID-19 Druskininkų savivaldybėje

Šią savaitę penkiems Druskininkų savivaldybės administracijos darbuotojams diagnozuotas koronavirusas.

„Informaciją apie pirmuosius du teigiamus testų rezultatus gavome pirmadienį vakare. Savivaldybės pastatai nedelsiant buvo dezinfekuoti, pasitelkus specialią įrangą turinčius specialistus, o administracijos darbas perorganizuotas į nuotolinį. Trečiadienį gavome informaciją apie dar tris teigiamus darbuotojų testus. Sergantys darbuotojai saviizoliuojasi namuose, jų sveikata nuotoliniu būdu rūpinasi medikai. Viską atliekame pagal nustatytas procedūras: aiškinamės tiesioginius sergančiųjų kontaktus, darbuotojams atliekami tyrimai, o iki tol, kol bus gauti rezultatai, jie saviizoliuojasi. Ir aš, ir kiti Savivaldybės vadovai praėjusią savaitę taip pat bendravome su sergančiais darbuotojais, todėl šiuo metu saviizoliuojamės, dirbame iš namų, mums bus atlikti koronaviruso testai“, – sakė meras R. Malinauskas.

Šiuo metu intensyviai aiškinamasi, kokius išorinius kontaktus turėjo sergantys asmenys. Meras R. Malinauskas pažymėjo, kad pagal tai paaiškės, kaip plėsis tyrimų ratas. „Atliksime tiek tyrimų, kiek reikės, kad suvaldytume ligos plitimą“, – sakė R. Malinauskas.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, buvo priimtas sprendimas nerizikuoti žmonių saugumu ir atidėti rugsėjo 30 dieną turėjusį įvykti Tarybos posėdį.

Savivaldybės administracijos darbas organizuojamas, laikantis visų saugumo priemonių: dauguma darbuotojų dirba iš namų, gyventojai šiuo metu aptarnaujami telefonu arba elektroniniu paštu.

Visus savivaldybės administracijos kontaktus galima rasti tinklapio www.druskininkusavivaldybe.lt skiltyje „Struktūra ir kontaktai“.

Trečiadienį Savivaldybę pasiekė žinia apie dar vieną COVID-19 atvejį – liga diagnozuota Druskininkų ligoninės pacientei, į kurortą atvažiavusiai iš Vilniaus. Garbaus amžiaus moteris sekmadienį į ligoninę buvo paguldyta dėl širdies problemų. Jai, kaip ir visiems pacientams, bendra tvarka buvo atliktas COVID-19 testas, kurio rezultatai paaiškėjo trečiadienį.

Turimomis žiniomis, moteris į kurortą iš Vilniaus atvažiuodavo prekiauti Druskininkų turgavietėje.

Visa informacija apie šį atvejį perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui – jo specialistai šiuo metu renka duomenis apie moters kontaktus. Druskininkų ligoninė dabar taip pat aiškinasi, kas iš personalo turėjo kontaktus su sergančia moterimi.

COVID-19 serganti moteris bus pervežta į Vilnių, į infekcinę ligoninę.