Savivaldybės taryba nusprendė nedidinti žemės nuomos mokesčio tarifų 2021 m.

Praėjusią savaitę posėdžiavusi Druskininkų savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl žemės nuomos mokesčio už valstybinę žemę tarifų 2021 metams nustatymo.

Druskininkų savivaldybėje yra 747 sklypai, kurie apmokestinami žemės nuomos mokesčiu – jį moka ir fiziniai, ir juridiniai asmenys/Tomo Valavičiaus nuotrauka

Taryba kiekvienais metais už valstybinę žemę nustato žemės nuomos mokesčio tarifus, kurie bus taikomi einamąjį mokestinį laikotarpį. Kad gyventojams bei verslui nedidėtų mokestinė našta, nuspręsta palikti galioti 2020 metais nustatytus žemės nuomos mokesčio tarifus.

Iš viso Druskininkų savivaldybėje yra 747 sklypai, kurie apmokestinami šiuo mokesčiu. Minėtą mokestį moka ir fiziniai, ir juridiniai asmenys.

2019 m. buvo surinkta 167,7 tūkst. eurų šio mokesčio, 2020 m . – 168,8 tūkst. eurų.

Deklaracijas savivaldybės administracija pateiks elektroniniu paštu arba paštu. Primename, kad žemės nuomos mokesčio sumokėjimo terminas – iki 2021 m. lapkričio 15 d.

Šiuo metu Druskininkų savivaldybės teritorija yra suskirstyta į 17 verčių zonų. Zonų teritorijos nustatomas ir teritorijos konkrečiai zonai priskiriamos pagal žemės vertę, vyraujančią paskirtį.

Druskininkų savivaldybėje žemės nuomos mokesčio tarifai yra vieni iš mažiausių, lyginat tiek su kaimyninėmis Alytaus regiono savivaldybėmis, tiek su kurortinėmis.

Savivaldybėse taikomų žemės nuomos mokesčio tarifų palyginimas