Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas dalyvavo susitikime su LR Prezidentu G. Nausėda

Praėjusį ketvirtadienį Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas dalyvavo Lazdijuose organizuotame Alytaus regiono savivaldybių vadovų susitikime su LR Prezidentu Gitanu Nausėda. Susitikime aptarti pandemijos valdymo ir vakcinacijos procesai regione, pasiūlymai savivaldybių finansiniam savarankiškumui didinti, viešojo transporto organizavimas regioniniu principu, ligoninių tinklo pertvarka, užimtumo tarnybų neefektyvi veikla, socialinę riziką patiriančių vaikų privalomojo ikimokyklinio ugdymo užtikrinimas ir kiti klausimai.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas (antras iš dešinės) dalyvavo Lazdijuose organizuotame Alytaus regiono savivaldybių vadovų susitikime su LR Prezidentu G. Nausėda (centre)/Prezidentūros archyvo foto

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pristatė vakcinacijos procesą – mūsų savivaldybėje šiuo metu jau paskiepyta 70 proc. gyventojų.

Diskutuojant apie didesnį savivaldybių finansinį savarankiškumą, R. Malinauskas akcentavo, kad finansinis savarankiškumas yra savivaldos egzistavimo sąlyga, pagrindinis stabilios vietos plėtros veiksnys, tuo tarpu šiuo metu savivaldybės negali skolintis net įstatymų numatytų limitų ribose.

Šalies vadovas G. Nausėda pritarė idėjai tobulinti konstitucinį fiskalinės drausmės įstatymą, pažymėjo, kad šiuo įstatymu būtų galima numatyti savivaldybių skolinimosi galimybę ir investicijoms, kuriomis įgyvendinami ES struktūrinės paramos projektai.

Diskusijoje dėl nemažo nedarbo lygio regione priežasčių Prezidentas ir Alytaus regiono merai sutarė, kad šalyje būtina toliau eiti užimtumo darbo rinkoje organizavimo decentralizavimo keliu. Pasitarime akcentuota, kad žmonėms, ieškantiems darbo, turi būti suteikta visa reikalinga pagalba.

Prezidentas paragino regiono merus užtikrinti visų regiono socialinę riziką patiriančių vaikų privalomąjį ikimokyklinį ugdymą.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas pažymėjo, kad tose Druskininkų savivaldybės šeimose, kurios patiria sunkumų ir kurioms yra teikiama pagalba, augantys ikimokyklinio amžiaus vaikai (2-5 m.) lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Tėvai yra informuojami apie mokesčio už darželį lengvatas bei kitas paslaugas, kurios gali būti teikiamos vaikams, taigi patys prašo paskirti juos į ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

„Labai svarbu, kad Prezidentūra išgirstų konkrečių savivaldybių problemas ir jos būtų imtos spręsti. Šiandien aptarėme tik mažą dalį bendrų Alytaus regiono savivaldybių aktualijų. Tačiau nereikia pamiršti, kad be bendrų temų kiekviena savivaldybė turi savų iššūkių. Druskininkai, kaip didžiausias Lietuvos kurortas, turi labai svarbių klausimų, pradedant sveikatos apsaugos ir nepakankamo turizmo sektoriaus finansavimo problemomis, baigiant kitąmet vyksiančių Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizavimo aktualijomis. Tikiuosi, kad šias temas Prezidentūra išgirdo“, – po susitikimo sakė R. Malinauskas.