Naujasis mero patarėjas S. Kazakevičius: „Žmogui, kuris siekia tobulėti, tenka priimti nestandartinius sprendimus ir judėti į priekį“

Ketvirtadienį buvęs Druskininkų savivaldybės Tarybos narys Simonas Kazakevičius pradėjo eiti mero patarėjo pareigas. Kovo 10 d. jis pasitraukė iš Tarybos nario pareigų, kadangi įstatymas numato, kad jo naujoji veikla nesuderinama su Tarybos nario darbu.

Buvęs Druskininkų savivaldybės Tarybos narys S. Kazakevičius nuo ketvirtadienio pradėjo eiti mero patarėjo pareigas/Laimos Rekevičienės nuotrauka

– Druskininkų savivaldybės taryboje dirbote beveik metus. Kokie Jums buvo šie metai?

– Buvo labai įdomu pajausti, pamatyti Druskininkų savivaldybės gyvenimą iš vidinės pusės – ne kaip gyventojui, o kaip svarbiausių miesto sprendimų priėmėjui. Įprastai miesto gyventojai mato ir jaučia dažniausiai tik tam tikrų sprendimų rezultatus, pastebi, kad mieste yra pokyčių, bet nesusimąsto, kokia vieno ar kito teisės akto eiga, kokį kelią jis nuėjo, kol išvydo dienos šviesą, su kokiu pasipriešinimu ir trukdžiais susidūrė. Dirbdamas Taryboje, buvau išrinktas į Ūkio ir kurorto plėtros komitetą, tačiau savo noru dalyvavau ir kitų komitetų veikloje. Maloniai nustebino profesionalus Savivaldybės administracijos darbas. Dažnai, specialistams pristatant sprendimų projektus, net sunku buvo sugalvoti jiems klausimų, taip išsamiai ir visapusiškai būdavo išnagrinėti visi klausimo niuansai. Gaila, bet kai kurie opozicijos nariai komitetų posėdžius praleidinėja, Tarybos posėdžių metu trukdo darbą nepagrįstomis replikomis ir klausimais, į kuriuos jau buvo atsakyta komitetų metu, prieš kameras kuria intrigas, taip siekdami sukurti iš piršto laužtą dramą. Bet kokiu atveju, darbas Taryboje buvo naudinga patirtis. Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie už mane balsavo ir manimi tikėjo. Nuo atsakomybės nebėgu, manau, kad naujose pareigose taip pat turėsiu dideles galimybes atstovauti ne tik savo rinkėjams, bet ir visiems miesto gyventojams.

– Kodėl mero patarėjo pozicija? Kas lėmė tokį Jūsų pasirinkimą?

– Viskas susidėliojo tarsi savaime. Po 11 sostinėje praleistų metų grįžęs į gimtąjį miestą, aktyviai įsiliejau į visuomeninį gyvenimą: priklausau Druskininkų klubui, vienijančiam aktyvius verslininkus, esu nepartinio judėjimo asociacijos „Už Druskininkus“ valdybos narys, kuriai vadovauja R. Malinauskas ir su kurios sąrašu ėjome į savivaldybės Tarybos rinkimus, „Saulės“ pagrindinės mokyklos tarybos narys, o 2019 buvau išrinktas ir į Savivaldybės tarybą. Sulaukęs mero R. Malinausko kvietimo prisijungti prie jo komandos, nemeluosiu, buvau maloniai nustebintas tokio pasitikėjimo. Sprendimą imtis mero patarėjo pareigų priėmiau atsakingai, ilgai svarsčiau, kadangi tai yra didelis posūkis mano karjeroje. Esu įgijęs Mykolo Romerio Teisės ir Valdymo bakalauro, Verslo teisės magistro laipsnį, po studijų dirbau privačiose verslo įmonėse. Pastaruosius 11 metų tarptautinėje kompanijoje – bendrovėje Telia Lietuva užėmiau vadovaujančias pareigas, su žmona įkūrę ir sėkmingai vystome šeimos verslą apgyvendinimo srityje Druskininkuose bei kitus verslo projektus. Manau, kad, dirbdamas naujosiose pareigose, turėsiu daugiau galimybių išnaudoti savo aktyvumą, patirtį bei inovatyvias idėjas. Visada laikiau teigiamu dalyku, kai kvalifikuoti privataus sektoriaus darbuotojai pasirenka dirbti valstybės tarnyboje, atsinešdami tarptautinių patirčių, efektyvių valdymo metodų, naujų įžvalgų. Lemiami argumentai, kurie padėjo apsispręsti, – darbas savo gimtajam miestui su labai kompetentinga komanda ir labai stipriu lyderiu R. Malinausku, iš kurio tikiuosi daug pasimokyti.

– Kokius tikslus sau keliate naujose pareigose?

– Visų pirma, ketinu panaudoti versle sukauptą patirtį – strateginį mąstymą, efektyvų planavimą, projektų valdymą, darbą su komanda. Meluočiau, jei sakyčiau, kad visas Savivaldybės kuruojamas sritis jau išmanau. Dar daug ko teks išmokti, suprasti, įsigilinti, perprasti. Bet man patinka iššūkiai, todėl ketinu augti ir tobulėti, kaip asmenybė. Manau, kad buvimas tam tikroje komforto zonoje trumpą laikotarpį gal ir būna smagus, bet ilgesnį laiką jis jau tampa kliūtimi asmenybės augimui, įgūdžių tobulinimuisi… Todėl žmogui, kuris visą laiką siekia tobulėti, tenka priimti nestandartinius sprendimus ir judėti į priekį.

– Kaip į Jūsų sprendimą imtis mero patarėjo pareigų reagavo šeima?

– Visus svarbiausius gyvenimo sprendimus, kurie kaip nors liečia ar gali paliesti mano šeimą, mes priimame kartu, pasitarę. Ši pareigybė yra vieša, ir niekam ne paslaptis, kaip greitai galima, pasitelkus juodąsias technologijas, apdergti žmogų, jo šeimą, turint tam tikrų savų tikslų, tai buvo vienas iš didžiausių klaustukų dėl šio sprendimo. Tačiau ne tokioje baimės Lietuvoje mums norisi gyventi, todėl drąsiai žiūriu į priekį.

– Kokių pomėgių turite? Kaip leidžiate laisvalaikį?

– Su žmona Rūta auginame 12 metų sūnų Gabrielių ir aštuonerių dukrą Gabiją. Beveik visas laisvalaikis yra skiriamas šeimai, mėgstame aktyvias pažintines keliones kartu, ekstremalius žygius gamtoje. Aš pats reguliariai sportuoju gamtoje, lankau jogą. Skaitau knygas, daugiausia – istorines ir analitines.