Savivaldybė skatina visuomenės sveikatos veiklos iniciatyvas

Savivaldybė kasmet skelbia projektų konkursus kultūros, sporto, visuomenės sveikatos ir socialinės veiklos srityse bei skiria lėšų įdomiausių projektų įgyvendinimui. Druskininkų bendruomenę supažindiname su įdomiausiais ir aktualiausiais 2020 metų projektais. Straipsnių ciklo ketvirtojoje publikacijoje – Visuomenės sveikatos projektai.

Įgyvendinami visuomenės sveikatos projektai padeda ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, vykdyti ligų profilaktiką ir prevenciją, gerinti gyventojų sveikatą ir gyvenimo kokybę/VSB ir „Mano Druskininkai“ archyvo nuotraukos

Paskelbus konkursą teikti paraiškas Visuomenės sveikatos projektams, Savivaldybė sulaukė 21-os paraiškos, jas pateikė įvairios asociacijos, viešosios įstaigos, bendruomenės, mokymo įstaigos. Finansavimui buvo atrinkta 13 projektų.

Šiemet numatyta ir viena nekonkursinė priemonė. Bendruomenės sveikatos tarybos narių siūlymu, bus atliekamas profilaktinis ugdymo įstaigų darbuotojų patikrinimas, kuriam planuojama skirti 3 tūkst. 800 eurų.

Savivaldybė šiuos konkursinius projektus finansuoja ir savarankiško biudžeto lėšomis, kur projektams numatyta skirti 60 tūkst. eurų, ir iš Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo programos (SAARP) lėšų, kurioje visuomenės sveikatos projektams skirta 31 tūkst. 800 eurų.

Projektų atrankai kasmet Administracijos direktoriaus įsakymu sudaroma komisija, kuriai šiemet vadovavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė.

Skiriant paramą pateiktiems projektams, buvo atsižvelgta į projektų atitikimą numatytiems prioritetams. 2020 m. prioritetinės sveikatinimo kryptys, pagal kurias buvo teikiamos visuomenės sveikatos projektų paraiškos, buvo šios: 1. Psichikos sveikatos stiprinimas; 2. vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas; 3. sveikatos stiprinimas ir gerinimas, formuojant sveiko gyvenimo įgūdžius; 4. lėtinių neinfekcinių ligų ir nutukimo prevencija; 5. asmens ir visuomenės sveikatos paslaugų kokybės gerinimas; 6. alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija.

Net 60 tūkst. eurų buvo paskirta Druskininkų ligoninės Chirurgijos skyriaus paslaugų gerinimui. Už šias lėšas ligoninė įsigys narkozės aparatą, medicininių instrumentų plovimo mašiną. Šio projekto lėšos pagerins teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Lėšų buvo skirta ir Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro pateiktam naujam projektui „Psichikos sveikatos stiprinimas Druskininkų savivaldybėje“, kuris skirtas stiprinti Druskininkų bendruomenės pedagogų psichinę sveikatą. Pusšimčiui pedagogų, pasitelkus specialistus, visus metus bus rengiami specialūs užsiėmimai.

Lėšų buvo skirta ir jau ne vienerius metus vykdomiems tęstiniams projektams, susijusiems su cukrinio diabeto, alkoholio vartojimo prevencija, narkotinių medžiagų pėdsakų aptikimu, psichosocialinių paslaugų teikimu onkologiniams ligoniams ir jų šeimos nariams.

Paramos sulaukė ir dviejų senjorų organizacijų pateikti projektai, skirti sveikai gyvensenai ir ilgaamžiškumui skatinti, taip pat Jaunimo užimtumo centro pateiktas projektas „Be streso“.

„Manau, kad mums pavyko atrinkti projektus, geriausiai atitinkančius mūsų bendruomenės poreikius. Be jau ne vienerius metus vykdomų tęstinių projektų, šiemet turime ir vieną naują, skirtą pedagogų psichinei sveikatai gerinti. Mano nuomone, šis projektas labai naudingas ir savalaikis“, – sakė Visuomenės sveikatos projektų atrankos komisijos vadovė V. Grigorienė.